1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
2 tojó és 1 hím együtt tartása nem a legegészségesebb. A tojók állandóan rivalizálni fognak egymással a hím kegyeiért. A tojásrakás egyébként nem függ össze a párban tartással. Egyedüli tojók is rakhatnak tojásokat. Elképzelhető, hogy a hím mindkét tojónak udvarolni fog, és a tojások is terméketlenek lesznek. De ez így nagyban eltér a megszokottól. Javaslom, hogy szerezzen be még egy hímet a madarak mellé, így mindegyik madara párban, boldogan élhetne.
Valószínűleg az első ellés okozta stressz az, ami a nyugtalanság hátterében van. Javaslom az állatpatikákban kapható D.A.P. párologtató feromon hatású készítményt. A lakás azon szobájába, ahol a kutya van, ott kell egy fali konnektorban elhelyezni és 4 hétig használni. A kölyköknek is jót tesz.
A házikeltetőkben való keltetés nem vezet eredményre. Javaslom egy gyári készítésű berendezés beszerzését.
Ez nem jelent problémát, teljesen normális dolog, hogy az ivarérettségüket elért tojók tojásokat raknak. A tojásokat el kell távolítani és ki kell dobni.
Előfordul és hamar el fog múlni. És persze nem kell "rossz helyen" simogatni, amíg ott fáj.