1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
A honlapon már szerepel a feltetthez hasonló kérdés és hozzá tartozó válasz, melyek az alábbi linkekre kattintva olvashatók el.
A kecskepapagájok már 5-6 hetes korukra teljesen ki vannak tollasodva, és ekkor hagyják el az odút is. Véleményem szerint rosszul számolt valamit. Ha a madarak egészségesek, akkor a számításban lehet a hiba, ha más probléma is fennáll (rendellenes tollfejlődés, szétcsúszó lábak, ferde csőr, stb.), akkor ott komolyabb gondokkal kell szembenéznie. Ha tovább tájékoztat a madarak sorsáról, vagy pontosabb leírást adna (esetleg fotókat is küldene), akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni.
Gratulálok a kismadárhoz! Általában néhány hét alatt megszokják az új helyüket és az új gazdit is. Az első időkben ne fogja meg a madarat, és ne is próbálja megsimogatni sem! Inkább várja meg, míg a kismadár közeledik Önök felé. A reptetéssel várjon legalább 1 hónapot. Remélem, tudtam segíteni!
A Rózsásfejű törpepapagájok számára egy kb. 50x40x70 cm-es méretű kalitka megfelelő. Képeket a http://www.bonapartemadar.hu/kellek.php weboldalon talál. Táplálásukhoz kis-közepes testű papagájok számára készült magkeverék ajánlott. A madarak táplálásáról további információkat talál a http://www.bonapartemadar.hu/madaraktaplalasa.php weboldalon.