1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Semmi meglepő nincs abban, amit írt, a demdikózis gyakran szövődik staphyloccus fertőződéssel. A demodikózis alapvetően immunállapot jelző betegség, mert bár a legtöbb kutyában élete első óráitól ott élnek a kórokozók, bajt, betegséget, tüneteket csak akkor tudnak okozni, ha a szervezet ellenállóképessége valami miatt leromlik. Ezért a gyógyításban is hatalmas szerepe van annak, hogy felerősítsék a kutya szervezetét. Sajnos a közelgő őszies, nedves idő nem kedvez ennek, ha most kora tavasz lenne, kedvezőbbek lennének a kilátások. De így is lehet számítani gyógyulásra, csak sok-sok türelem kell hozzá.És szoros együttműködés a kezelőorvossal!
Igen össze lehet, - csak az én véleményem, hogy egy ilyen idős cicát nem érdemes ezzel stresszelni ! Talán jobb, ha nem molesztálják, idegesítik az idős cicát egy "kutyához szoktatás" stressz csomaggal ! A részletek elolvashatók: Dr. Gabriele Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG, című könyvében.
Ha tényleg ez a Kedvencének a baja, és diagnosztizált a betegség (és annak foka), akkor elég az Optimmune-ból 2x/nap, a könnypótló cseppből (mert gondolom azt kapta, a Tears Naturale II-t szoktam javasolni) pedig alkalomszerűen 2-3x naponta, és teljen el idő a két készítmény között, nehogy az egyikkel kimossa a szeméből a másikat. Ha az Optimmune hatékony, és elhagyása kiújuláshoz vezet, akkor élete végéig kapnia kell. A csepp adagolása egyedi, a pótolandó könnymennyiség függvényében történik, amit a kezelések után/közben Ön már lát (ez lehet napi 2-től 6-8 alkalom is),
1. A gumós növények (burgonya, sárga és fehér répa, tök, cukkini, stb) nyersen emészthetetlenek a kutya számára, ezért csak főzve adjunk ilyet a kutyának. (kivéve a sárgarépa, ebből KEVESET nyersen is kaphat) 2. A heti 1 koplalónap nem árt, de nem is szükséges. Az egyébként megfelelően táplált kutyáknak nem lesz bajuk a heti 1 nap szünettől, de nincs is szükségük rá. Az elhízás megelőzése érdekében időnként be lehet iktatni 1-1 ilyen napot. Ha túlsúlyos a kutya, akkor hasznos a heti koplalónap. (De csak akkor, ha kompenzálás gyanánt a többi napon nem etetjük túl) (A válaszokhoz segítségünkre volt Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyve.)
A császárskorpiónak a feltételek megfelelnek! Ők Afrika erdeiben élnek, párásabb és melegebb környezetben. A talajt kicserélném azért kókuszrostra, vagy tőzegre, legalább 5 cm vastagon elterítve! A képekből nem tudom eldönteni, hogy pontosan mekkora, de ha még nem adult (felnőtt) az állat, tehát ha még vedlik, akkor szoktak furábban mozogni, pontosabban a vedlés előtt! A vedlés jele, ha már nem fogad el táplálékot és furán mozog! Ekkor szinte csak a "farkukkal" (metasoma) szoktak csapkodni, mert nehéz a mozgás számukra. Egyébként, lehet hogy atka támadta meg, meg kell vizsgálni az állatot, mert a környezet ideális az atkák számára! Az atkák kicsi élősködők, amik a skorpió testén mászkálnak, figyelje meg az állatot! Ha ilyet tapasztal, akkor nem egyszerű a helyzet, mert rovarölőt nem lehet használni, mert az a skorpió pusztulását is okozza! Óvatosan le kell róla seperni egy kis ecsettel, minden nap és természetesen a terráriumot kifertőtleníteni, befújni Frontline-al, de legalább 3-5 napig szellőztesse! Ha nincs atkára utaló jel, akkor elképzelhető, hogy vedléshez készülődik!