1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Szia Nem hiszem,hogy a táptól lenne. 1. Jó enne tudni, mivel, hogyan és hányszor fürdeted? Javaslatom: Minél ritkábban fürdesd, a sampont mindig higítsd fel és esetleg használhatsz kutyáknak való balzsamot is a szőrére. Átmenetileg esetleg Gliss Kur-t is fújhatsz rá, bár attól hamarabb zsírosodik a szőre. 2. Öröklötten is lehet rosszabb minőségű a bundája, kb. mint az emberi haj. Bármit teszel rá, akkor sem tudsz rajta javítani (tapasztalat, az enyém is ilyen). 3. A harmadik lehetőség, ami az eszembe ötlött, az az, hogy a másik kutya sokat játszik vele, esetleg tépkedi a bundáját. Az írásodból az derül ki, hogy orvos is látta már és kapott vitamint is. Szóval egészséges, boldog kis kutya. Így látatlanban a fürdésre tippelnék, de ha nincs nagy baja, akkor ne aggódj, ezt a bundát fél éves kora után majd leváltja majd.
Az elszíneződés hátterében többféle ok lehet (az egyszerűtől a bonyolultig). Egy állatorvosi vizsgálat, esetleg mintavétel (labor) közelebb vinne a megoldáshoz.
Egyéb Malawi-tóból származó nem túl agresszív sügérfélekkel tartanám őket együtt, de túl sokat már nem tennék ekkora akváriumba! Amennyiben a felállás a két négyes csapatban nem 1/3 a hímek javára, a jövőben könnyen problémái lehetnek a jelenlegi társítás kapcsán is! Másik kérdésében érdeklődött, hogy mennyi ideig élnek ezen halak: általában elmondható, hogy a halak élettartama tartási körülményektől függően meglehetősen nagymértékben változhat. A hasonló méretű Malawi-tavi sügérfélék jó körülmények között nagyjából 10 évig élhetnek.
Szia Még sosem hallottam, hogy infra lámpa miatt kiritkult volna egy kutya bundája, de nem vitatkozom a tenyésztővel, neki ebben több tapasztalata lehet. Ha viszont tényleg az infra lámpától ritkult meg, akkor csak annyit kell tenni, hogy megszüntetitek az infralámpát és alternatív megoldást kerestek a kis kutya melegítésére, akkor a szőr majd magától szépen visszasűrűsödik. Esetleg adhattok neki egy kis vitamint, az soha sem árt. Ebben az esetben azonban tünetet kezelni felesleges, az okot kell megszüntetni.
Az ivartalanítás optimális idejéről megoszlanak a vélemények szakmai körökben is. Van, aki már egészen fiatal korban javasolja, van, aki az ivarérés utáni időpont mellett teszi le a voksot. Vannak érvek egyik és másik megoldás mellett is. Én az ivarérés utáni időpontot támogatom, amikor a másodlagos nemi jelleg már kialakult (véleményem szerint küllemre szebbek az ilyenkor ivartalanított állatok). A gyógyulási idő kb. 8-10 nap. Ilyenkor vesszük ki a bőrvarratokat.