1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Vigye vissza a műtétet végző állatorvoshoz, feltétlenül mutassa meg neki a sebet!
Nos, nagyon sok akvarisztikai gyártó csinál vízelőkészítőt. Leginkább az árat, és hogy hány ml kell X liter vízre, mert nagyon eltérések lehetnek. Pl. 10ml 30l vízre vagy 5ml 200l vízre két általam is használt terméket vettem például. Olyat vegyél ami a közeledben elérhető, és jó áron van. Pl. Easy life FFM, Seachem Prime vagy Tetra, ADA chlor off, a teljesség igénye nélkül. A működés közbeni adagolást nem értem, de vízcserénél ajánlott használni. Neked kell döntened. ;)
Rutintalan lehet, vagy a párja nem vesz részt a költésben. A nimfák esetén a hím is besegít a kotlásban, de főként csak a nappali időszakokban váltja le a tojót.
Ásványi anyag hiány, vagy a kiválasztásban résztvevő szervek működési zavara okoz ilyen tünetet. Kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagot adjon egy külön tálban, vagy azzal szórja fel az altalajt (ha nem rácson van)