1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Kedves Gazdi, nem írja, hova (nem mindegy), azt sem tudjuk, mennyi idős a cica (az sem mindegy), de mindig az aktuális országra vonatkozó szabályokat kell figyelembe venni. Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? >> Ha hosszú az út, azt még fiatalok egész jól bírják, az idősebbek kevésbé.Utazáskor ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani vele és ürítésre lehetőséget adni neki.Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak.Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. Állatútlevélre és az oltások igazolására szükség lesz.
Azt, hogy egy gyógyszert mennyi ideig, ill. hogyan kell szedni, elsősorban a kezelő állatorvossal kell megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az indokait annak, hogy miért ezt a gyógyszert javasolta, és ha már javasolta, bizonyára vannak vele tapasztalatai is, amit szintén csak ő tud legjobban. Tessék ezt a kezelő orvossal megbeszélni!
Kedves Petra! A lépcsőzés, ágyra fel-leugrálás ennél a fajtánál nem is a térde, hanem a gerince miatt nem szerencsés, úgyhogy erről le kellene szoktatni, vagy legalábbis a gyakoriságát csökkenteni. Pontosan nem tudom mi lehet az a térdprobléma, de ha térdkalácsficam, és sántít, akkor szakembernek meg kellene mutatni, bár 4 hónaposan majdnem biztos, hogy nem fogják megoperálni. Ha nem sántít, akkor lehet adni valamilyen zöldkagylókivonatot (kiegészítésképpen), de legkésőbb 1 éves korában alaposan ki kellene vizsgálni az érintett térdízületet...
Kedves gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Igen, a tacskónak ez nagyon veszélyes, a rottweiler hatalmas hozzá képest. A vemhesülésről a korai szakaszban csak állatorvosi segítséggel fog tudni tudomást szerezni. Addig is némi információ: A megtermékenyüléstől a vemhesség kialakulásáig A kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja.
Feltétlenül mutassa meg állatorvosának a biztonság kedvéért. Vannak állatok, akik nehezebben viselik a műtét utáni napokat, de elég ritkán fordul elő ilyen.