1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Egy tartósan fennálló hasmenésnek számtalan oka lehet. A szóba jöhető lehetőségeket egyenként végig kell nézni, ki kell zárni, vagy meg kell próbálni bizonyítani. Ez persze nem egyszerű folyamat, és sajnos nem is olcsó, de az ok megtalálása nélkül ne várjanak eredményt. Azt javaslom, sürgősen keressenek egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol meg vannak a feltételek a kivizsgálásra, tudnak mintákat venni, vizsgálatokat elvégezni. Megfelelő hozzáállással előbb-utóbb biztosan meg fogják találni a baj okát.
Ha oly módon akadályozzuk madaraink szaporodását, hogy nem veszünk tudomást a természetes folyamatok bekövetkeztéről, az könnyen az egészségük rovására mehet. Amennyiben megfelelő mennyiségű ásványianyag és vitaminkiegészítést kapnak, akkor sokkal ritkábban jelentkezik tojásképzési, visszatartási zavar. A tojó hasfalát kitapintva dudort észlel, akkor biztos lehet benne, hogy a tojás(ok) bizony bennszorult. Kloákába csepegtetett paraffinolaj, masszirozás elősegítheti a világrajövetelét. Végső esetben számításba jöhet a tojás összeroppantása is, de ennek veszélye, hogy a visszamaradt részek fertőzést okozhatnak. Legjobb lenne állatorvost felkeresni a szakszerű vizsgálat, tojáseltávolítás céljából.
A macska-leukózis és a macska-AIDS vírus-fertőzés vérvételből egyértelműen kimutatható. A bőrprobléma leírása azonban nem elegendő a diagnózishoz. Javasolt lenne mintát venni az elváltozásból (bakter- és gombatenyésztés, bőrkaparék).
Kedves Katalin! Az írásából látszik a kutyájának sokkal több odafigyelésre van szüksége, hogy ne történhessen baj. A fokhagymás féregtelenítést honnan veszi? :-(
Kedves Renáta! A kullancsok súlyos betegségek kórokozóit terjeszthetik, így minél hamarabb indokolt felkeresnie állatorvosát! Figyelje meg, hogy a kutyus vizelete a megszokott színű-e, vagy valamilyen elváltozás tapasztalható és erről informálja állatorvosát a vizitkor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő