1316. A csempefúrással járó feladatoktól sem kell félni
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
A mai ingatlanárak mellett kevesen akadnak olyanok, akik nem keresgélik azokat a lehetőségeket, amelyeknél az ár-érték kiegyenlítettebbnek tűnik, illetve nem tartozik számunkra az elérhetetlen vágyálom kategóriába.
Amikor döntést hozunk az élet bármely területén, nagyon alaposan meg kell néznünk a dolog minden egyes részletét – ahogy mondani szokás, el kell olvasni az apróbetűs részeket is. Erre kitűnő példa a greenwashing jelensége, amikor csak látszatra óvja egy-egy termék a környezetet, ám ha közelebbről megnézzük, akkor bizony éppúgy károsítja azt, mint egy hagyományos termék.
Egy könnyen hordozható reklámfelületre minden cégnek nagy szüksége van. A roll-up az esetek nagy részében hatásos marketingeszköznek számít, főleg azért, mert rengeteg információt el tudunk rajta rejteni.
Gondoltad volna, hogy a kiegészítőink mennyi mindent elárulnak arról, hogy kik vagyunk és mit szeretünk? Minden esetben nagyon fontos, hogy a megfelelő helyen és időben a tökéletes darabot viseljük.
Elsőként tájékoztatnom kell, hogy az énekesrigó tartása Magyarországon tiltott magánszemély számára. A madarat érdemesebb lenne hozzáértőknek átadni (MME, madárkórház, madármenhely, stb.). A lábon lévő szarupikkelyek eltávolítása értelmetlen és felesleges fájdalmat okoz a madárnak.
Üdvözlöm! A hörcsögök, ha figyelnek vagy megijednek valamitől van, hogy lefagynak. Ez náluk természetes reakció. Mióta van önöknél? Hetente, ha mér a súlyát, és ha nincs nagyobb súlyvesztés - ami náluk ugye, pár gramm -, vagy egyéb más tünet, akkor nincs nagy gond. Lépjen be a Hörcsög imádók :) nevű FB csoportba, ahol sokan segítenek mindig!
Kedves Gazdi! Most több ok is lehet. Egyrészt, amit a doki mondott, másrészt a műtét utáni fájdalom, harmadrészt a nevelés. A varratok 10 nap múlve kiszedhetőek, ezzel elmúlik a fájdalom. A hormonok kb 3 hét alatt ürülnek ki, tehát ha ez után sincs változás, akkor bizony a neveléssel van probléma. Egyészt itt található segitség a neveléshez: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, masrészt lehet érdemes elmenni egy kutyaiskolába, ahol a gazdát megtanitják, hogyan kezelje a kutyát. Üdv: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Felismered, hogy miért morog a kutyád?
Kedves Gazdi! Ki kellene alaposan vizsgálni a kutyust, mielőtt gyógyszerezés történne. Kellene egy vérvizsgálat, amiben a pajzsmirígyhormonok is szerepelnek, valamint az össz-IgE szint, ami az allergiára utal. Emelett érdemes lenne bőrminta kimetszést is végezni és azt elküldeni szövettani vizsgálatra. Ha fix diagnózis van, akkor lehetne gyógykezelési tervet készíteni. Ha allergiáa igazolódna, akkor a vérből vizsgálható allergén tesztet sajnos csak 1 éves kortól lehet értékelhető módon elvégezni, ezért odáig csak tüneti kezelés jöhet szóba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A válaszomat azzal kezdeném, hogy azt, hogy egy kutya hordozza-e a vírust, sehogy nem lehet megállapítani. Viszont, Magyarországon jogszabály írja elő azt, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha egy kutya embert megharap, megmar, embernek sérülést okoz. A veszettség halálos megbetegedést okozó vírus, ezért minden harapást (sérülést) nagyon komolyan kell venni, de a veszett kutya csak a betegség utolsó 14 napjában képes a nyálában továbbadni a vírust. Éppen ezért az embert megharapó kutyát 14 napos időtartamra hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni, mert ha a harapás pillanatában képes volt már továbbadni a kórokozót, akkor a kutya 14 napon belül biztosan el fog pusztulni veszettség miatt. Így viszont van még idő a megharapott embert megfelelőoltásokkal ellátni. Bármennyire is egyszerűnek gondolják a helyzetet, csak egy dologra tudom bíztatni Önöket: sürgősen keressék meg a lakóhelyük szerinti állami népegészségügyi szolgálatot (régi nevén az ÁNTSZ-t), jelentsék be, hogy a kutyájuk sérülést okozott embernek, és ők majd intézkednek a szükséges további tennivalók ügyében.