1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
Elviekben a két állatot együtt lehet tartani, de hogy ténylegesen megbarátkoznak-e egymással, az akkor derül ki, ha összeeresztik őket. Érdemes két nősténnyel próbálkozni, ők nem annyira harciasak. Amennyiben a két állat nem jön ki egymással, akkor kergetni és harapdálni fogják egymást. Ha ezt észleli a gazdi, külön kell őket választani!
A nyuszi szemgyulladását sok minden okozhatja, ezért először is ki kell deríteni a kórokot. Javasolnék egy tamponmintavételt a szem váladékából, megállapítani, milyen baktérium, vagy más kórokozó a tettes. Meg kellene vizsgálni a szaruhártyát, hogy a fekély valóban gyógyult-e, illetve a fogazatát is, mert sokszor egy fogtályog következetes szemgyulladást okoz. Szemcseppre mindenféleképpen szükség van, mégpedig szteroidmentesre, pl. Brulamycin szemcseppre.
Először is nagyon sajnálom, ami a kis állattal történt. A tünetek alapján valószínűleg szökésekor mechanikai sérülést szenvedett a degu. Leeshetett valahonnan, nagy nyomás érhette a mellkasát, mivel a véres, habos orrváladék megjelenése mindig tüdővérzéskor jelentkezik. Sajnos ilyenkor már menthetetlenek az állatok. Gyakoriak a hasonló balesetek, ráadásul a deguk különösen érzékenyek.
Feltétlenül meg kellene mutatnia állatorvosnak az állatkát, hiszen nagyon sok minden okozhatta az elváltozást, pl. szúrt seb begyulladhatott, anyagcserezavar tünetei is így kezdődnek.
Az aranyhörcsögök nagyon érzékenyek a környezet hőmérsékletére, ezért előfordulhat, ha hűvösebb van, akkor lecsökken az anyagcseréje, és lelassul. Azonban ezek a tünetek utalhatnak betegségre is, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak! Addig is tartsák szobahőmérsékleten, és ne érje huzat!