1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
2 hónaposan még elég fiatal a macsek, így jó esély van arra, hogy "megjavuljon" és csak az alomba járjon elvégezni a dolgát. Ezt enyhe dorgálással is elősegíthetjük, ha nem így cselekszik, illetve dicsérettel, ha az alomba piszkított! Még egy lehetőség az állatpatikákban kapható "alomba szoktató spray" vagy helyhez szoktató spray használata. Ezzel a kívánt helyet befújva könnyebben odaszoktathatjuk kedvencünket.
Másfél-két éves korukban ajánlatos előszőr pároztatni, amikor már kifejlett cicák lettek.
A szuka viselkedése a szoptatáskori stresszel és vacoképítési kényszerrel függ össze. Nem valószínű, hogy magától elapad a teje, ha még élnek a kölykök, ezt nem is szabad elősegíteni. Ha viszont már elpusztultak, akkor a kutya tejelésének elapasztását ajánlom. Bromocriptin tbl. a megoldás, ezt állatorvossal kell felíratni, mellékhatásként pár napig hányás jelentkezhet, de ez gyorsan elmúlik. Ivartalanítani, amíg tejel, NEM SZABAD!!! Vetéltetőtabletta nem létezik, fogamzásgátló igen, de ezt a már befedezett szukának TILOS beadni. Ez csak a tüzelés felfüggesztésére vagy megelőzésére jó.
Külön "szoktatni" nem lehet, de nem is érdemes. Ha vizet szeretne inni, biztos hamar megtalálná az itatót, ez valószínűleg azért nem fordult még elő, mert elég sok lédús zöldség és gyümölcs van előtte.
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel. 2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó! 3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.