1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
Mielőtt bármelyiküket is lecserélné, próbálkozzon azzal, hogy egy időre egymáshoz közel, de külön kalitkában helyezi el, majd egyre növekvő időtartamra, de felügyelettel, időnként össze-összeengedi őket.
Mindenképpen az életkornak megfelelően kell kiválasztani a tápot. Vegyesen érdemes a száraz és a nedves formákat adni. Az arány szinte mindegy, mert a beltartalmi értéke a fontos.
Ha egy állat vagy annak kölyke betegeskedik, akkor azonnal szakemberhez kell fordulni, pontosabban állatorvoshoz kell vinni, mert csak így enyhíthetünk a szenvedéseiken és így lehet esélyük a gyógyulásra-életben maradásra! A macska tüzelését elsősorban viselkedéséből lehet megállapítani: hangos, néha fájdalmasnak tűnő nyávogás, nyivákolás, földön-fetrengés, dörgölőzés, ami bepárzás után rögtön megszűnik.
A leírt tünetek alapján nem elsősorban antibiotikumokra lenne szükségük a teknőceinek. Hasonló tünetek leggyakrabban (pontosabban mindig!) Kalcium/D-vitamin anyagcserezavar/hiány miatt alakulnak ki és ezt injekciós készítményekkel lehet eredményesen kezelni, főleg ha időben szakemberhez kerül az állat. Ennek hiányában viszont szinte biztos pusztulásra van ítélve a teknőc.
Természetesen a legkönnyebben kézzel felnevelt papagájokat lehet megszelídíteni, illetve, ha elég fiatalon kerülnek hozzánk. A párban tartott madarak sokat foglalatoskodnak egymással és kevésbé igénylik az ember társaságát, közelségét, mintha egyedül lennének. Ezért hosszabb kicsit a kézhez szoktatás időszaka. Nem lehetetlen viszont! A lényeg a sok-sok türelem(!!), nyugalom és így szép lassan megszokják a gazda közelségét.