1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Kedves Érdeklődő! Ez két esetben valószínű. Hibernáció közelében - hűvös szobában; 8°C alatt -, vagy öreg korban szokott ilyen előfordulni. Leginkább az utóbbi variáció fordul elő, hiszen hibernáció alatt nem nagyon mozdulnak ki a vackukból. :/ Sajnos ez fiatalnak vélt (1 év körüli) állat esetében is végstádiumot jelent, sajnos csak ritkán fordul elő, hogy ebből az állapotból visszajönnek. De meg lehet próbálkozni a vitaminpótlással; ha van tapasztalat, pár tized milli fiziológiás sóoldat beadásával bőr alá. Nem garantált a siker, de talán egy próbát megérhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Fénykép alapján elég nehéz megmondani hogy mi lehet, mivel a fejen van érdemes lenne állatorvossal megnézetni. Az ilyen tájogszerű kinövéseket még egy hüllőkhöz kevésbé értő állatorvos is viszonylag könnyen kitisztítja.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok lehetőleg prémium táppal etesse a kutyát, erről bővebben itt olvashat: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Vitorláshal tartása >> még több infó >> részletes bemutatás: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1674