1356. Házinyúl: ilyen a helyes tartás, gondozás, etetés
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
A macskák fájdalmait nehéz vészrevenni, mert híresek arról, hogy elrejtik a szenvedésüket. Ráadásul sok szer nem is csillapítja a fájdalmaikat. Lássuk, milyen gyógyszereket alkalmazhatunk, ha segítségre van szükségük!
Mit csinál két kis airedale terrier és kaukázusi pásztorkutya keverék a Hargitán?
A növények és a virágok jellegüknél fogva figyelemfelkeltők, az illatuk, a megjelenésük, a hűvös árnyékuk nagyon csábító mind nekünk, mind háziállataink számára. Ezért, ha kutyánk van, nem árt, ha növényeink állatbarátok...
Annyi csodálatos szeglete van a világnak, amit feltétlenül meg kell ismernünk! Egyik közülük a Yosemite Nemzeti Park. Hogyan kapta a nevét? Mekkora területen fekszik? Milyen az állatvilága? Lássunk egy kis összefoglalót!
Kedves Gazdi! Előfordul időnként, hogy alkatilag ilyen soványak, de ez a ritka. Ki kéne vizsgáltatni, hogy nincs-e valamilyen emésztési problémája (pl. hasnyálmirigy enzim-termelési elégtelenség), vagy egyéb tipusú tápanyag-felszívódási zavara. Ehhez laboratóriumi vizsgálatok szükségesek. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Ilona, ajánljuk szíves fiygelmedbe a következő cikkeket az oldalról: Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? Mit egyen a kiskutya? Mit egyen a kutya? Kellemes böngészést!
Kedves Gazdi! Kutyájának táplálására jó minőségű, lehetőleg 100 % állati eredetű fehérjéből készült tápot javaslunk (ne legyen benne szója). Javasoljuk, hogy 1 éves koráig a napi adagot két részre elosztva adja. A táp ne legyen előtte egész nap, az etetési idő alatt legyen csak előtte. Mindig legyen a kutya előtt friss víz. Az általunk ajánlott tápok: Eukanuba, Royal Canin, Hill's. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A szürke hullámos tojók viaszbőre az átlagtól meglehetősen eltérő színű, türkízkék, több, kevesebb csontszínű, vagy barna színezettel. Az első képen mintha a szaru alatt élősködő atkák tevékenységének a nyoma látszódna felpuhult, elhalt szarukéreggel. Egy Ivermectin, vagy más elősködő elleni spot on készítménnyel való kezelés szükséges lenne. A láb "rángatás" valószínűleg köszvény előjele. Javaslom multivitamin készítmények használatát, illetve fehérjeszegény étrendet. Pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni kivizsgálás céljából.
Kedves Kérdező! A macskák viselkedéstana egy elég bonyolult tudományág, rendkívül sok dolog befolyásolja az általuk mutatott magatartásformát. A kiszoktatás alapvetően meghatározhatja szokásaikat, melyek idővel akár változhatnak is, de sokszor tapasztaljuk, hogy berögzülnek ezek a dolgok. A hím állatnál mindenképp javasolnám az ivartalanítást és ha másképp nem megy, megszüntetném a bejárásukat a teraszra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.