1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Ezek a tünetek együtt, főleg a puffadás már orvosi kategória, nézesse meg mert a székletből megállapítható a gond. Na nem volt környezeti változás ami árthatott az állatnak akkor ez a megoldás marad.
Az emberi kéztől való félelmét valamilyen rossz emlékhez kötheti. Fürtöskölessel kínálva, csalogatva jó eredményt lehet elérni a kézreszoktatásban. A simogatást a legtöbb papagáj nem kedveli, de például a tarkótájék vakargatását szinte minden szelíd madár jól visel, sőt szereti is.
1./ Feltételezhető az operáció vagy az azzal együttjáró altatás maradandó utóhatása következtében mutatja a kutya tünetekett. 2./ elképzelhető, hogy jelenleg a látás érzékszervi rendszere nem működik megfelelően és ez zavarja, bizonytalanná teszi a kutyát, ez egy fajta stressz tüneteket vált ki (bélsár jelölés, síró hang, embertársak közelségének keresése, emésztési és anyagcsere zavarok, stb.) Sajnos a kutya ezen életszakaszában az immunrendszer és a regenerálódási képesség már nem működik intenzíven és hatékonyan. Ésszerűbb, ha tréninggel, engedelmességi macerákkal való elnyomására törekednek. Meg kell próbálni a kutya hátralévő életszakaszát számára elviselhetőbbé és kényelmesebbé tenni.
Sajnos a homeopátiás szerek nem nyújtanak megbízható védelmet a bolhák ellen. Állatpatikában érdeklődjön a legújabb, macskáknál alkalmazható bolhaellenes készítményekről. Ne feledkezzen meg a cica környezetének bolha- és lárva-mentesítéséről sem!
A gyomorcsavarodás egy nagyon komoly megítélés alá eső betegség, amikor pár óra alatt igen erőteljesen felborul a szervezet belső egyensúlya, és sok esetben hiába sikeres a műtét, a beteg mégis elmegy, mert a károsodások, amelyek érték az anyagcseréjét, nem jönnek helyre. Ezért van az, hogy a gyomorcsavarodásos betegnél nagyon fontos, minél előbb kerüljön orvos elé, és ha kell, műtétre. Szóval, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a sikeres műtét után csak nehezen (vagy egyáltalán nem) jött helyre a kutyája.