1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Nem ez a cinke kedvence, sőt lehet, hogy meg sem eszi. A legjobb számára faggyú és mag keverékéből álló cinkegolyó etetőanyag gombóc, amelyet a nagyobb városokban ma már gond nélkül beszerezhető. Alternatív megoldás persze van, ha nincs cinkegolyó. A bőrös kacsa- és libaháj, a faggyú olcsó alternatív megoldás, melyből egy ökölnyi csomó néhány száz forintos áron akár egész télen kiszolgálja a madarak igényét. Ha néhány órán keresztül szobahőmérsékleten tartjuk vagy meleg vízbe tessük, kellően képlékennyé válik ahhoz, hogy némi napraforgóba és aprómag keverékbe forgatva még vonzóbbá tegyük a madarak számára.A cinkegolyóhoz hasonlóan ennek az eleségnek is megvan az a logisztikai hátránya, hogy nem mindenhol kapható, nem található meg minden családi otthon hűtőszekrényében.Vaj, margarin és Camembert típusú lágy sajtot a legkisebb falusi boltban is árusítanak, ezért bárhol, bármikor pótolhatja a nem mindenhol hozzáférhető cinkegolyót. A vaj kis tégláját etető vagy odú tetejére, ablakpárkányra, erkélykorlátra úgy rögzíthetjük legegyszerűbben, ha gyertyával vagy öngyújtóval megolvasztott alját néhány másodpercig erősen a felülethez nyomjuk. A "kötés" akkor lesz igazán erős, ha a műveletet fagyos hidegben végezzük.
Idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, el kellene vinni állatorvoshoz.
Igen, van. Igen vissza lehet, (de erre nem az Apukája a legalkalmasabb !)
A kannibalizmus okai A legtöbb kisállatnál, mint például a hörcsögnél a fajtársak megevésének legfőbb oka a víz- és élelemhiány. Ha a lakótér kicsi, vagy ha életképtelen utódok születnek. Ezek elfogyasztásával a nőstény újra termékennyé válik. Kiváltó okok még: A hangos, zajos környezet A zsúfoltság Az újszülött egyedek kézbevétele (főleg, ha azok fiatalabbak két hétnél) tovább részletek a cikkben: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/kannibalizmus-ragcsalo-horcsog/1590/
Valószínüleg alllergiás a hatóanyagra, mossa le samponos vízzel, tájékoztassa állatorvosát, vigye el hozzá az állatot, esetleg szükség lehet egyéb kezelésre is. Üdv