1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Hogy mit rontott el a kutya nevelésében, azt csak a kutya és a tartási körülmények megfigyelését és a kutya tesztelését követően lehet megmondani. A 4 alkalom az mindenképpen elég, - darabszámra. A kérdés csupán az hogy mennyi időt és milyen aktív cselekvéseket csinálnak ??? Mennyire vannak kielégítve a kutya pszichikai és fizikai igényei ???
A cicák éhségsztrájkjának számtalan oka lehet. A felső légúti tünetekbe valóban nem fog belehalni a cica, ugyanakkor nem érzi az ennivaló illatát, így étvágya sem nagyon lesz. Macskáknál a tüsszögés-nem evés-nem ivás-bágyadtság hátterében nagyon sok esetben valamilyen vírusos fertőzés áll (leucosis, macska AIDS, FIP, macskanátha stb), amely legyengíti az immunrendszert, és így egy egyszerű felső légúti bakteriális fertőzés is komolyan megbetegíti az állatot. Mielőbb el kellene őt vinni állatorvoshoz, infúziót és vérvételt a gyógyszerek mellett mindenképpen javaslok.
Amíg az egyik kutya meg van kötve a másik nem … addig nincs miről beszélni, nem lehet összeszoktatást, összehasonlítást elvárni. A két vagy több kutya közös élettérben tartásáról publikált írásom itt elérheti >>> http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Az ivartalanítások esetén nagy ritkán előfordul, hogy véletlenül bent marad pár sejt (véletlenül odakenődik valahová a hasüregben) amelyek később "életre kelnek" és ugyanúgy hormont termelnek, mint korábban a petefészkek. Ez okozhat tüzelési tüneteket. Ezen segíteni legtöbbször csak újraoperálással lehet.
Ezt csak egy jól és biztonságosan előkészített teszt formájában lehet eldönteni. Több függ a macskák nemétől, korától, karakterétől és előző életterük tartási körülményeitől, - mint a fajtától.