1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gazdi! Semmiképpen ne az ismerőséhez vigye vissza, hanem egy hozzáértő állatorvos kollégához és ez legyen tanúlság. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Vehet neki infralámpát, de az is megoldás, hogyha nem ül a számítógép előtt, kikapcsolja a lámpát. Gondolom olyankor nem fekszik a számítógépen a cica, amikor a gép előtt ül, és szüksége van a világításra. Nekem egy IkEÁ-ban vásárolt olcsó, polcra csíptethető ledes lámpa világít a billentyűzetre. energiatakarékos és szinte semmi hőt nem termel.
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.).Lakásban tartott macskák esetén gyakoribb a rendellenes viselkedés, ha sokat vannak egyedül. Egy társ sok esetben jó hatású lehet, de ez sem biztos megoldás (egymás mellett is képesek unatkozni!), ráadásul az egymással játszó, "üldözéses versenyt" produkáló állatok is okozhatnak kárt a lakásban. Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha a következő módszerekkel próbálkozik (ugyanis sokszor ez a korai elválasztás miatt alakul ki a cicáknál és sok időbe telik a leszoktatás) - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását! Az ivartalanítást is csak javasolni tudom!
A cica fülét mutassa meg állatorvosnak! Használjon bolha és kullancs elleni nyakörvet vagy rácsepegtető –úgynevezett– spot on készítményt. Erősen fertőzött területeken ajánlott a nyakörvek és a spot on készítmények együttes használata. A minőségi bolha és kullancs elleni nyakörvek, hosszú ideig –legalább fél évig––hatásosak, van közöttük olyan melyben az állat nyudodtan meg is fürödhet, hiszen hatóanyaga zsíroldékony és vízzel érintkezve sem veszíti el hatását. A spot on készítmények használata esetén a fürdetés szintén nem probléma, amennyiben megvárjuk, hogy a bőr felületéről felszívódjon, ez néhány napot vesz igénybe, azonben ne felejtsük el, hogy használatuk csak 1 havi védettséget nyújt, így havonta rendszeresen alkalmaznunk kell őket!