1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Mivel a műtét csak ma történt és a cica éppen ivarzott, természetes jelenségről van szó. A szervezetben keringő hormonok a petefészkek eltávolításával nem tűnnek el hirtelen. Kis türelemre van szükség, míg kiürülnek. Újabb ösztrogén már nem fog termelődni, és biztos lehet abban ,hogy az ivarzás tünetei meg fognak szűnni.
Kedves Gazdi! Több oka is lehet az ízületeket érintő, fiatalkori megbetegedéseknek: sérülés, születési rendellenesség, táplálási probléma. Feltétlenül keressen fel egy állatorvost, aki a megfelelő vizsgálatok után megállapítja a problémát és a gyógymódot. A fizioterápia csak a diagnózis felállítása után következhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta
A macskát valami, feltehetően valamilyen illatanyag zavarja a pléden. Szüntesse meg a plédet az etetőedények alatt.
Üdvözlöm! Állatpatikában kapható tápszer kutyák számára. Ennek a dobozán fel van tüntetve a pontos adagolás is. A kölyköket konyhai mérleggel mérve látják, hogy növekszik-e a súlyuk (ami a szopás következménye lehet). Az elején kicsit próbáljanak segíteni nekik: tegyék őket az emlőkre, picit fejjenek le pár cseppet, és utána helyezzék a nyitot szájukat a csecsbimbókra. Amennyiben nem sikerül, konzultáljanak kezelőorvosukkal is.
Honnan van oxitocinja?