1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Állatorvoshoz vigye, aki le fogja vágni a karmot a megfelelő helyen, ellátja a sebet, amihez fájdalomcsillapításra ,esetleg antibiotikumra is szükség lesz.
Kedves Gazdi! A gombás elváltozások kezelése sok-sok türelmet igényel. A kezelés hetekig, hónapokig is eltarthat. A leírt kezelés korrekt, bár a Nizoral májkárosító hatása miatt meggondolandó a szájon keresztüli tablettás kezelési mód. Kétségtelen, hogy súlyos esetben ezt is meg kell próbálni. Emberre is átterjedhet, ezért ne várjon a kezelésével, forduljon vele állatorvoshoz. Hetente 2 alkalommal kell Nizoral samponnal nagyon alaposan megfürdetni a betegeket. Az első mosást lehet normál samponnal végezni, majd alaposan leöblíteni (tusolás). Ezt követően a Nizorallal az egész testfelületen habot kell képezni (nem habzik túl jól), és azt kb. 10 percig rajta kell hagyni. Praktikusan 10 percen keresztül kell dörzsölgetni a habot az állaton. Ezt követően alaposan le kell öblíteni (tusolás). A kezelést 3-4 héten keresztül következetesen végezni kell. Nyilvánvalóan fontos az is, hogy az állatok közvetlen környezete, eszközeik a szokottnál is gyakrabban tisztítva, fertőtlenítve legyenek.Létezik gombás bőrfertőzés elleni oltás: Gombás bőrfertőzés ellen kétszeri oltás javasolt, sőt később évenkénti ismétlő oltás is szükséges a védettség fenntartására. Az oltások a fertőző betegségek megelőzését szolgálják és jóval kevésbé költségesek - az állatot is kevésbé viselik meg - mint a betegségek kialakulása esetén azok gyógykezelése. Kérdezze erről állatorvosát.
Kedves Éva! Egy 10 kg-os kutya átlagos napi vízfelvétele 0,5-1 liter. Természetesen ezt sok tényező befolyásolja: életkor, hőmérséklet, háttérbetegségek. Amennyiben a felvett vízmennyiség valóban kevés, vér- és vizeletvizsgálatot érdemes kérnie állatorvosától. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Ez olyan speciális kérdés, amire én nem tudok jól válaszolni, és azt gondolom, ezeket a kérdéseket elsősorban a műtétet végző állatorvossal kellene beszélgetnie. Ugyancsak tőle kellene segítséget kérnie abban is, hogy milyen trükkökkel lehetne segíteni a kutyának a hiányzó pár centiméter pótlásában (neki talán van ilyen tapasztalata, főleg akkor, ha nem először csinált ilyen műtétet).
Szia! A nyuszik körmét is lehet vágni, de óvatosan. Ha fehér vagy világos színű a nyuszid akkor a bőre rózsaszín a körme fehér, átlátszó. Ha fény felé fordítod látod benne a hús részt abban nem szabad belevágni ,mert az fájdalmas. Előtte kell lecsippenteni körömcsipesszel. Ha a nyuszi sötét szőrű akkor viszont nehezebb. A bőre sötét és a köröm is fekete. Így is látni a benne futó húsrészt fény felé fordítva, de nagyon csalóka. Elsőre én azt ajánlanám, hogy vidd el egy kozmetikába. Ott egy perc alatt levágják és meg is mutatják hogyan kell.:) Sok sikert