1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gazdi! A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. 11 hónaposan már "illett volna" tüzelnie. nagyon nem kell aggódni azért, elképzelhető, hogy kedvence kicsit későn érik, de biztos, ami biztos érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Kedves gazdi! Ne aggódjon, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele). Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen.. Az alomtálát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, ami nyugodt, nem túl forgalmas helyen van (kevest járkálnak arra Önök), így tud enni, innni, amikor akar. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama tehát a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van.
Kedves Gazdi! Sajnálatos eset! Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, mi okozta a kutyus halálát. Sajnos előfordulnak ilyen esetek. Együttérzéssel. Háziállat.hu
Kedves Gazdi! A változékony,hûvös idõ kedvez a légzõszervi megbetegedéseknek, meghûlésnek, vírusfertõzésnek.Amikor leesik az elsõ hó, egyes kutyák imádják megenni. Különösen hogy befagynak a kinti vízforrások, a hóval pótolják. Ez nem baj, kivéve ha érzékeny az eb torka, mandulája; oda kell figyelni. Akkor kell különsen figyelni, ha sózzák az utakat és sós havat eszik a kutya, mert az irritálhatja a torkát, nyálkahártyáját. Ha nem múlt el a kutyának a nyelése, orrnyalása, akkor érdemes lenne megmutatni állatrovosnak.
A büdös szájszagot leggyakrabban a szájüregben megtelepedő és elszaporodó baktériumok okozzák, Ezek visszaszorítására tesznek a humán szájöblítő vizekbe és a fogkrémekbe is olyan anyagokat amik a baktériumokat elpusztítják,Léteznek a kutyák számára gyártott olyan folyadékok,tabletták kenőcsök amkkel hasonló hatást lehet elérni.Meg kellene próbálni valamelyik szerrel visszaszorítani a szájüregben élő baktériumok számát.