1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Már rég meg kellett volna elleniük...
Kedves Gazdi! A kutya olyan, amilyenre neveli (vagyis ez esetben nem neveli) a gazdája. Olvassa el cikkeinket a témában és nevelje következetesen kutyáit: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Hogyan legyek falkavezér - 2. rész Hogyan legyek falkavezér - 3.rész Hogyan legyek falkavezér - 4.rész Kutyám fél a póráztól, hogyan szoktassam hozzá? >>
Ivartalaníttatni kellene a 2 éves cicát is, most lett tenyészérett. Ez nem fog elmúlni, csak rosszabb lesz.
Étvágytalanság vagy csökkenő aktivitásEz a két tünet kisállatoknál elég bizonytalan tényező, mindenképp érdemes megnézetni orvossal az állatot.
Hogy melyik kutyát tartanak bent és melyiket kint azt nem a testtömege szabályozza. KUTYAkozmetikába sok ok miatt lehet és kell vinni a kutyákat, ezek közül az egyik, hogy piszkos, büdös. Amennyiben ez a probléma akkor két választása van: 1./ megfürdeti otthon 2./ elviszi egy KUTYAkozmetikába és a munkát szakemberre bízza Hogy egy kutya kintről mennyi szennyeződést visz be a lakásba az kevésbé a kutyán múlik, inkább a kert/udvar tisztaságán + az időjárási viszonyokon. Én nem dönthetek Ön helyett, mert ebben az esetben nincs JÓ és ROSSZ megoldás, ha nem a körülmények függvényében az embernek kell döntést hoznia, az állat igényeit is figyelembe véve. Jómagam a kutyák társállatként való tartásának vagyok a lelkes híve, - az utóbbi másfél évtized engem igazolt. Stefan Siman, állatterapeutawww.4tappancs.hu