1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Márti! Sokat segítene, ha elárulná, hogy milyen állatot tart a terráriumban (nem mindegy, hogy hörcsög vagy kígyó?), mert ez a fontos részlet kimaradt.
Biztosan csak úgy, ha hasi ultrahangos vizsgálatot vagy röntgenvizsgálatot végeztetnek. Kevébé biztosan, de elég jó biztonsággal, ha állatorvos áttapintja a kutya hasüregét illetve a hüvelyen át történő vizsgálattal ellenőrzi a lágy szülőutat. Ehhez szakértelem és gyakorlat kell, ne végezzék házilag! A biztonság kedvéért ellés után azért is adunk még méhösszehúzó injekciót, hogy biztosan távozzon az esetlegesen bent maradt kölyök, placenta ill. magzatburok. Nagy testű kutyában előfordulhat, hogy a tapintásos vizsgálatnál megbújik valahol egy kölyök,amit nem veszünk észre. pl már a medencében van, vagy a bordák alatt.
Kedves Gazdi! Az alábbi cikkek segítenek: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> Ül parancsszó megtanítása >> Gyere ide! A kiskutya behívása >> Kiskutya szobatisztaságra nevelés >> Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele. Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged. 1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét. 2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre. - Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást. - Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse. 3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Üdvözlöm, Ez egy tályog amit kezelni kellene... -Éva
Az ivartalanítást követően 4-6 hónap szükséges a hormonháztartás beállására. A fiatal kutya - nemi állapota ellenére és attól függetlenül, - valószínűleg érzi, látja, hogy a másik kutya fölött már eljárt az idő és szükségesnek tart a falkán belül egy hatalomváltás. Hogy ez békés és normális körülmények között lezajlódjon, - a kutyák embertársainak kell szakszerű, határozott és következetes fellépéssel, jelzésekkel a falkarangsort újra beállítani.