1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A tünetek alapján nem tubom beazonosítani a sántítás okát. Fizikális vizsgálatra lenne szükség. Vigye a kutyust állatorvoshoz!
A kutya ivari meghatározás nem igen érthető: vagy kan belső ivarszervei vannak, vagy szuka belső ivarszervei vannak, vagy ivartalanított/sterilizált kan vagy szuka kutya. De tulajdonképpen a két kutya harmónikus együtttartását illetően közel nincs akkora jelentősége mint amekkorát néha a gazdik tulajdonítanak neki. (pld. ha egy szuka emelt lábbal vizel, az domináns megnyilvánulás, helytelen nevelés, rangsorhiány, de nem külső szexuális viselkedési jel, ha egy kannak a hasüregben maradt a heréje az nem a külső nemi jelleg megváltozása, he nem az egy anatómiai tünet, stb. ) - Semmi akadálya nincs egy 4-5 éves kutya nevelésének, tanításának. - A két és több kutya együttartásával kapcsolatos írásomat el tudom küldeni e-mail, ha írnak nekem az info@4tappancs.hu-ra. - Az én véleményem, és a gyakorlatom szerint a kutyák nevelését és tanítását 8 hetes korban a legideálisabb elkezdeni.
Sok állat szóba jöhet. A rágcsálók nagy részének megfelel a 13 fok. Lehet csincsilla, degu, mókus, lemming, egérféle. Gyakran olvasni, hogy degukak, afrikai egereknek veszélyes a 15-16 fok alatti hőmérséklet. De ez egyáltalán nincs így. Ha az állatot huzamosabb ideig meleg lakásban tartjuk, ne helyezzük át hidegebb helyre. De ha folyamatosan alacsony hőmérsékletű helyiségben van, abból nem lesz semmi probléma. Nálam a deguk 8 fokos környezetben nagyon jól érezték magukat, élénkek, vidámak voltak, szaporodtak is, a kicsik is gond nélkül felnőttek. A mókusok nagy része pedig még sokkal jobban is érzi magát 13 fokban, mint nyáron.
Kedves Viki, ajánljuk figyelmedbe a következő cikkeinet: Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Nyugodtan vigye el állatorvoshoz, vannak olyan kollégák, akik szívesen foglalkoznak minden állattal. Üdv