1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Elképzelhető, hogy az ivarérettség váltja ki az állatból az éjszakai nyugtalanságot (életritmus változás!) Lehet, hogy valamilyen külső ingertől fölébred és "vadászni, portyázni" indul. Valamilyen módon meg kell ilyeszteni a kaparás megkezdésének pillanatában. Igen, a következetlen nevelés "bejöhetsz - nem jöhetsz be" nem érthető az állatoknak. Talán a legegyszerűbb lenne: beengedni éjszakára a hálószobába.
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A fióka lábainak szétcsúszását okzhatta, hogy az odúban volt kevés a fészekanyag, esetleg kalciumhiányos, illetve ezzel öszefüggésben az ún. angolkór tüneteit produkálja. Meg lehet próbálni a lábak tartós egymáshoz közelítését például gumiszalag segítségével, a szülőknek lehet kalciumkiegészítést biztosítani, de ritka a tökéletes eredményhez vezető gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Valóban lehet öregség jele a megváltozott viselkedést, de a fertőző okokat sem lehet így kizárni. Mindenképp javaslom, konzultáljon állatorvosával. Agyi keringést javító gyógyszer természetesen létezik állatoknál is, de a kezelést meg kell előznie egy alapos állatorvosi vizsgálatnak.