1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Érdeklődő! Fogalmam sincs, hogy hol a Tócóskert :-) , viszont javaslom keresse fel állatorvosát, aki segíteni fog a rengeteg féle készítményből választani.
Kedves Lilla? Miért nem viszi állatorvoshoz????????????????????????
Kedves Gábor! A "foszfor tartalmú" szer neve: PHOSPHORUS CH30. Recept nélkül kapható. Általános adagolása heti 3x 5 globulus. Ez egy jól bevált homeopátiás szer légcső-kollapszus esetén. Azonban nem biztos, hogy Kedvencének is erre a szerre van szüksége! Kipróbálni lehet, de ha kb. két hét alatt nem következik be lényeges javulás, mindenképpen javaslom, hogy kérjen "személyre szabott" kezelést a kutyusnak. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm! Szerintem ez valamilyen bakteriális gond lehet, ami valószínűleg a rossz tartási körülményekre vezethető vissza. Állatorvoshoz kell vinni és valamelyik széles-spektrumú antibiotikummal kell kezelni.
Kedves Gazdi! Létezik a homeopátián belül egy hatásos gyógymód daganatos betegségek esetén is. Figyelmébe ajánlom a következő írásomat ezen az oldalon: Daganatos betegségek szelíd gyógykezelése Ez a módszer akkor tud segíteni, ha van még a szervezetnek elegendő tartaléka arra, hogy beindulhassanak az öngyógyító mechanizmusok. Az Ön kedvence esetében, amit levelében leírt, túl kevés információ arra vonatkozóan, hogy meg tudjam mondani, van e még esély a gyógyulására. Nagyon sok múlik azon is, hogy milyen az általános állapota a kis állatnak. Hogy tisztábban láthassak, jóval több információra lesz szükségem Kedvencével kapcsolatban (vizsgálati leletek, az állat viselkedése, esetleges tünetei, mi javít, mi ront az állapotán, ... stb.). Ha szeretne homeopátiás "személyre szabott" kezelést, kérem hívjon időpont-egyeztetés céljából: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.