1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A leírtak alapján én a panosztitis nevű betegségre gyanakszom, ez jellemző ebben az életkorban és fajtában. Ennek a betegségnek a lényege a hosszú csöves csontokban jelentkező fájdalomérzet, ami látszólag vándorol, hol az egyik, hola másik lábon mutatkozik legjobban. De biztosat mondani csak alapos orthopédiai kivizsgálás (röntgenfelvételek a lábakról, csípőről) után lehetne. Megfelelő tudású és tapasztalatú orthopéd állatorvost a www.kisallatortopedia.hu oldalon találhatnak.
Kedves aggódó 17 éves gazdi! Ennek a kutyusnak mindenképpen és minél előbb állatorvosi vizsgálatra van szüksége! Biztosan van abban a gyermekotthonban olyan felnőtt, nevelő vagy tanár, aki szereti az állatokat és hajlandó ebben segíteni. Rajta, szóljon valakinek! E nélkül baj lesz, nem is kicsi.
A narancssárga pofafolt színintenzitása egyes vélekedések ellenére nem mérvadó a nimfák ivarának megállapításában. A tojók általában jóval kevesebbet fütyülnek, mint a hímek, de kivétel akadhat. Ha az arc tollazata is kifehéredett, akkor hím a madár, ha "mosott", szürkés maradt, akkor tojó(a vadalakú szín esetében). Az átvedlett nimfapapagájok esetén egyértelmű támpont a szárnyfonák tollainak pettyezettsége, az un. ausztrál sáv megléte, vagy hiánya(első esetben tojó, utóbbiban hím a madár). További segítséget csak akkor tudok adni, ha képet is csatolna.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Sajnos a parvo okozta bélgyulladásnak lehetnek szövődményei, amit csak hosszan tartó kezelésekkel lehet gyógyítani. A diéta mindenképpen segíti a gyógyulást, vannak kész igen jó minőségű gyári diétás tápok is. Meg kellene próbálni, hátha ezeket jobban megeszi és ezeknek sokkal megfelelőbb az összetétele is, mint a házi kosztnak. Szerintem jelezni kellene a lassú javulás tényét az állatorvosának is, hátha tud valami lehetőséget a gyorsabb felépülésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu