1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.