1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Kis fokú vérzés akár 1-2 hétig is lehetséges, de hogy ez normális-e, állatorvos tudja eldönteni (fizikális vizsgálat, hasi UH, váladék citológia, stb).
Kedves kérdező! Kutyáját mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz. Egy alapos vizsgálat során derülhet ki: anatómiai vagy funkcionális rendellenességről van szó. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz, már a közelgő hétvége miatt is.
Igen valami történhetet, vagy valami változás van, amelyet csak a kutya érzékel. A félelem sokszor fokozatosan alakul ki ! Egy helyszíni megfigyelést, tesztet követően lehet többet megállapítani és a megfelelő tréning, terápia lehetőséget kiválasztani.
Ahogy a korábbi válaszomban is írtam, ennek a problémának nem a kálcium a gyógyszere. Akármennyit is adnak belőle, ez nem csillapítja a fájdalmat, amit viszont folyamatosan érez a kutya. Ettől van a bágyadtsága is és az étvágytalansága is. Erre a problémára hatásos gyógyszerek vannak (ún. nem szteroid-gyulladáscsökkentők), de azért írtam, hogy beszéljék ezt meg az állatorvosukkal, mert ezekből többéle is van, az ő segítsége mindenképen kell a megfelelő szer kiválasztásához, no meg a beszerzéséhez is. Amitmost írt, abból úgy érzékelem, még nem beszéltek erről a kollégámmal, pedig ez nagyon fontos lenne. Javaslom, ne késlekedjenek ezzel!