1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
A kérdésre pontos válasz nincs, ugyanis több száz tekősfaj él, és igencsak nagy méretbeli különbségek vannak egyes fajok között! Ha ékszerteknősre gondol, akkor kb. 1-2 (nemtől és fajtól függően) éves teknősről lehet szó.
Őszintén megmondva fogalmam sincs, mi lehet az a barnás folt a fogon. Látni kellene ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjak szólni a problémához. Az mindenesetre aggasztó, hogy elkezdett fogyni, tehát mindenképpen szükséges lenne egy személyes vizit egy állatorvosnál alapos vizsgálat és kezelés céljából.
Valószínűleg ki fog nőni, viszont a levertséget okozhatja az, hogy elfertőződött a letört köröm körüli terület és ettől belázasodhat az állat. Ennek komoly következményei is lehetnek, ezért célszerű lenne állatorvoshoz elvinni az állatkát.
Nagyon sok olyan fájdalmat okozó fogbetegség van, ami miatt a kutya főleg a másik oldalon rág. Ez lehet az oka annak is, hogy a "beteg" oldalon sárgább a foga, hiszen itt nem jelentkezik a rágás közbeni fogtisztító hatás. Azt javaslom, hogy mutassa meg a kutyát személyesen egy állatorvosnak, hisz´ lehet, hogy egy pillanat alatt megállapítható a probléma, míg így csak találgatásokba tudok bocsátkozni.
Látatlanban nehéz megállapítani, hogy a szennyeződés milyen eredetű. Lehet bolhaürülék, ez esetben bolhairtó szert alkalmazzon, de lehet valamilyen típusú bőrbetegség jele is. Javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz.