1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Kedves Olvasónk! Egy fotó sokat segített volna, de az igazi az lenne, ha elvinné állatorvoshoz, úgyis kezdeni kell lassan a védőoltást és a féreghajtóból is esedékes a második kör. Ajánlott kifejezetten ortopéd állatorvost felkeresni, itt megnézheti melyik van Önhöz a legközelebb:http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Kutyák oltási és féregtelenitö programja 2 hetes kor : Féreghajtó 4 hetes kor : Féreghajtó 6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó 8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó 10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó 3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó 6 hónapos kor: Kombinált oltás 9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó
Kedves Gazdi! Ha annyira aggódik a tengerimalacért, vigye el állatorvoshoz, méghozzá sürgősen! Már több korábbi posztban ezen az oldalon is leírtam, hogy amikor a tengerimalac nem eszik, azonnal állatorvoshoz kell vinni, kezelés nélkül valószínűleg meghal. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Érdemes elvégezni a műtétet. Bár lehet, hogy soha sem fog problémát okozni, de ha igen, akkor az életébe is kerülhet (pl. kizáródás esetén).
Üdvözlöm! Első körben ki kel zárni a köszvényt. Sajnos a köszvény nem gyógyítható, az állat életébe kerül. Vagyis a vese leállását jelenti. Mindenképpen javasolt egy röntgen, ahol megállapítható, hogy gyulladás vagy a már a köszvény miatt kialakult húgysav kikristályosodásáról van szó. Addig is az állatot itatni kell!! Mivel a kaméleon, leginkább a sisakos kaméleon hajlamos a köszvényre, így meg kell tanítani őket, hogy pipettából is igyon. Nem elengedő a napi rendszeres párásítás. Mindezek mellett a minőségi vitamin és kalcium forrást is biztosítani kell és a megfelelő UVB mennyiséget is napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Olvasónk! Nagyon fiatalon választották el a picit, 6-8 hetesen szokás, addig az anyukája segít neki üríteni is, nyalogatja, masszírozza a pocakját. Kiscica gondozása >> A has puffadtságát okozhatja férgesség is. 4. ill. 6. hetes korukban már adhatunk nekik baby-féreghajtót, megelőzve az orsóférgek elszaporodását a pici szervezetében.Legkésőbb ebben a korban vigyük el állatorvoshoz egy általános vizsgálatra.Amennyiben a pici cicán bolhát észlelünk, azokat fürdetéssel távolítsuk el.4-5 hetes kortól minden etetés után tegyük a kicsit alomtálra. Hamar megtanulják a szobatisztaságot.