1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).
A tularemia nevű betegséget egy Francisella tularensis nevű baktérium okozza. A kórokozó iránt fogékonyak a különböző vadon élő rágcsálók,pockok,egér hörcsög és megbetegszik a mezei nyúl, különböző házi állatok és az ember is, viszont a patkány és az üregi nyúl ellenáll a fertőzésnek. A házi nyulak és azok változatai, beleértve a különböző törpe és óriás fajtákat az üregi nyúl (Oryctolagus cunuculus) leszármazottai, így őket sem fenyegeti ez a betegség,így nem kell őket oltani.
Sajnos a szoptató macska is újravemhesülhet. A fogamzásgátlásnak több módja van attól függően, hogy a jövőben kívánnak-e még szaporulatot. Ha nem, akkor az ivartalanítást tudom tanácsolni, amennyiben igen, úgy gyógyszeres megoldások jönnek szóba.
Igazából, ami a száján befér! A gőték teljesen ragadozó életmódot folytatnak, mindig élő eleséggel kínálja meg! Ez lehet: giliszta, ebihal, szúnyog lárva, tubifex és kishalak. A felnőtteket heti, 2-3 alkalommal etesse, fiatal korban pedig minden nap.
Ijedtükben szoktak ilyen hangokat adni.