1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Kap elegendő friss zöldtakarmányt a malacka (például uborka, alma, saláta, petrezselyem, sárgarépa, paradicsom, burgonya, friss, de nem nedves fű, gyermekláncfű, stb.)? Jó minőségű, penészmentes-e a száraztakarmánya? Ha minden rendben van a takarmányozásával és mégis sokat iszik, tanácsolom, hogy vigye állatorvoshoz!
Megértem a fájdalmát. Csak a magam nevében nyilatkozhatom, a kolléga etikus magatartásának megítélése nem az én feladatom. Szerencsére a praxisomban euthanáziára eddig nagyon-nagyon ritkán került sor. Ha mégis, azt kizárólag a tulajdonos előzetes írásbeli kérésére, illetve hozzájárulásával és lehetőleg az ő jelenlétében végzem.
A fürdés mindenképpen jó megoldás. Ajánlatos utána bolhairtó szerrel (pl. Frontline) kezelni. A cica fürdetésekor fogja meg határozottan a nyakát, ettől az állat megmerevedik és könnyebb lesz a mosakodás. Ha végképp nem boldogul velük, akkor a gyógyszeres nyugtatás a megoldás, amelyet állatorvossal végeztessen el.
Ez egy elég komoly műtét, a macska mindegyik utolsó ujjpercét amputálják. Igen, csinálnak ilyen műtétet hazánkban, de elég nagy trauma az állatnak. Én nem ajánlom!
Tapasztalatom szerint, ha a lakásban tartott kiskutyát sokáig nem viszik le az utcára, később komoly problémák jelentkezhetnek a szobatisztaságra szoktatásával. Ezért általában már a 2. oltás után 8 nap elteltével engedélyezem a sétáltatást, persze pórázon, gondos felügyelet mellett, fertőzőanyagszegény környezetben, hazatérés után fokozott gondot fordítva a tappancsok (és a cipőtalpak!) megtisztítására, fertőtlenítésére. Kosárban nyugodtan szállíthatják a kis schnauzert vonaton. Az oltások mellett javaslom a kiskutyát megfelelő homeopátiás prevencióban is részesíteni, hogy ellenálló, egészséges legyen.