1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Vagy szervi (vese, vizeletrendszer, cukorbetegség, stb.) probléma lehet a kiváltó ok, vagy valamilyen berögződött rossz szokás, a tartási körülményekkel összefüggő jelölési vizelés.
Mindenképpen szakszerű állatorvosi ellátásra van szüksége a kaméleonnak. A képek alapján sérülés a legvalószínűbb, de alapos vizsgálat nélkül nem lehet biztosan megmondani a duzzanat eredetét.
Lehetséges, hogy a hátsó fogak rendellenes növése okozza a problémát. Ebben az esetben az állaton csak altatásban lehet segíteni. Javaslom, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét, ott minden körülmény adott a vizsgálat és a beavatkozás elvégzéséhez is.
A csipásodás nem önálló betegség, csupán tünet. Gyakran csak gyenge általános állapotra vezethető vissza, máskor fertőző betegségek tüneteként jelentkezik. Azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat, és szükség esetén a szemváladék laboratóriumi vizsgálatát is végezzék el.
Legjobb őket külön-külön tartani. Az új társat sem biztos hogy elfogadja.