1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
A madárka sajnos franciavedléses, így lehetséges, hogy sosem lesz röpképes. A "fehér valami" a vedléskor leváló tolltokok maradványa. Kapjon két naponta tojásos lágyeleséget (egy kávéskanálnyit) és legyen előtte ásványianyag készítmény, vagy legalábbis szépia. A papagájokat általában nem zavarja a televízió, számítógép monitor, de a kalitját semmiképp nem tenném a tévé mellé. Javaslok egy antiparazita kezelést. Ha megszokta az új helyét, akkor türelemmel megszelídíthető.
A vakaródzás, tollhullás lehet természetes vedlési folyamat része is. A "tépkedés" valószínű, hogy a vedléssel járó fokozott tisztálkodás része. A biztonság kedvéért egy atkamentesítés elvégezhető (pl. a kisállat-patikákban kapható Ivermectin light spot on készítménnyel).
A talált cicával jó lett volna azonnal állatorvoshoz menni, mert egy csomó fertőző betegséget hordozhat, amiből néhányat az ember is elkaphat. Szinte biztos, hogy bolhás és bélférges; ezek okozhatják a soványságot és a hasmenést is. Az ilyen cicák feljavító diétáját nagy körültekintéssel kell végrahajtani, mert a hirtelen sok táplálék is okozhat anyagcserezavarokat, például hasmenést. Tehát féreghajtás, bolhairtás, speciális diéta. És mielőbb válasszon a cicának egy állatorvost.
Felnőtt macskáknál - és kutyáknál is - a tej ivása gyakran okoz hasmenést, és ezt általában pont a laktóz okozza. Jó esély van rá, hogy a laktózmentes tej itatása megoldja a problémát, érdemes kipróbálni. Az anyamacskát egy kölyök szoptatása nem terheli meg túlzottan, főleg ha a takarmányozás kielégítő.
Miután az összes szóba jöhető szert kipróbálták, eredmény nélkül, így az a gyanúm, hogy a probléma hátterében olyan ok áll, ami nem gyógyszerfüggő. Azt viszont, hogy pontosan mi ez az ok, így nem lehet megmondani. Sőt, lehet, hogy hosszadalmas és nagyon alapos kivizsgálásokkal sem lehet majd eredményre jutni. Azt, hogy mit tegyenek, Önök helyett nehéz lesz bárki másnak megmondani. Ha elszakad a cérna, könnyen lehet, hogy jobb lesz neki olyan helyet keresni, ahol a becsurgatásai nem okoznak gondot (pl. egy kertes házban ez a probléma nem is észrevehető).