1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Többféle spániel létezik. Amire tényleg érdemes odafigyelni, az a tenyésztő! A jó gazda körültekintően járt el, a fajta, a tenyésztő, a szülők, és az alom felkutatásában, de ezek után, a kiskutya kiválasztásánál az alomból, rábízza magát az érzéseire! Olvassa el a többi, témában íródott cikkünket is!
Számos dolog okozhatja a problémát, nem biztos, hogy fogbetegség (lehet pl. tályog is). Javaslom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz.
Nagy általánosságban ez egybe esik a kutya ivaréretté válásának időszakával. További befolyásoló tényezők: • a tartási körülmények, • a kutya embertársainak reagálásai a kutya viselkedésére, • a kutya kölyök kori szocializációja • a kutya nevelése • esetleges másik fajtárs jelenléte és annak pozíciója a falkában • a kutya genetikailag örökölt hajlama
A tünetek okára egy alapos vizsgálat adhatna magyarázatot. Az sincs kizárva, hogy az összerándulást viszketés okozza. Érdemes alaposan átvizsgálni az állatot, nem bolhás-e, vagy nincs-e valahol a bőrén elváltozás, gyulladás, pörkök, filcesedés, stb.
Valószínűleg a tartási körülmények, a kutya elkényeztetése, esetleg "elemberesítése", valamint a közös ember/kutya falkán belüli hierarchikus sorrend hiánya lehet a tünet mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követő, minden szempontra kiterjedő, összetett terápia hozhat javulást.