1416. Marwari ló, a félhold fülű táncoló paripa
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
A Marwari ló nem csak a csatatéren, de a táncparketten is bámulatra méltó lépésekre képes
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A kígyók nem tudnak pislogni, mert az alsó és felső szemhéjuk összenőtt. Csak foltokban látnak, ezért az összetett mozgást nem érzékelik. A kígyók legfontosabb érzékszerve a szaglás.
Számon tartott esemény színhelye volt a hortobágyi puszta. Akkor költöztek legelőről a telelőbe a szürkemarha-gulyák. A tudatosan vállalt pásztorünnepek egyébként méltán híres néprajzi hungarikumai a pusztának és hazánknak egyaránt. Ebből az alkalomból nagy volt a sürgés-forgás a Tornyi-dombi pásztorszállásnál.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
A kiscica szeme 6-12 napos kora között, általában 8 napos korában nyílik ki. Sajnos, kiskorában is megbetegedhet, mint ahogy egy csecsemő is. A mamája biztonságban szeretné tudni a picit, ezért gyakran változtatja a rejtekhelyet.
Az új cica féregtelenítése és bolhátalanítása nélkül ne találkozzon a régi cicával. Oltásai nem nagyon lehetnek, hiszen 8-12 hetesen kell őket elkezdeni oltani. Ha a régi cica oltva van akkor nem kaphat el semmi komoly betegséget tőle. Ajánlatos azért az új jövevényt a találkozás előtt megvizsgáltatni állatorvossal.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Látatlanban nem tudok túl sok okosat mondani és azt sem javasolnám, hogy otthon kezelgesse a hörit, mert ezzel több bajt is okozhat, mint hasznot. Ha nem "önálló", meg kellene kérni azt az embert, "akitől függ", hogy segítsen Önnek elvinni az állatot állatorvoshoz! Biztosan fog segítséget kapni! Hisz a XXI. században már minden ember belátja, hogy ha egy állat beteg, akkor az szendvedéssel járhat és ezért mihamarabb segítséget kell nyújtanunk számára!
Megfelelő táplálás mellett ezek az apró állatkák szépen növekedésnek indulnak és általában elérik akár a 20 cm nagyságot és a 25 éves életkort is.