1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusánál több epilepsziás roham zajlott már. A második spontán jelentkező roham után már be kell állítani minden beteget a roham típusának megfelelő antiepileptikumra. Sajnálatosan az étrendváltoztatástól nem szoktak meggyógyulni az epilepsziás betegek.Az elaltatás abszolút nem indokolt,meg kéne indítani az epileptológiai kivizsgálást és az antiepileptikuok kivizsgálását,mert enélkül esélye sincs a gyógyulásra. Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan keressen meg az alábbi e-mail címen: kissgabriella@vipmail.hu Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
Kedves gazdi! Először is, miért nem vitte el eddig állatorvoshoz? A betegség oka valószínűleg atka, ez egy bőr alatt élő élősködő, amit nagyon egyszerű kiirtani, ha időben kezelik. Kezdeti állapotban kis foltban szőrhullás, fehér "korpa" jelentkezik, majd egyre jobban terjed. Azonban annyira elhatalmasodott rajta, hogy sürgősen állatorvoshoz kellene vinni, aki imervectin tartalmú injekcióval tudja kezelni, az injekciót 7 vagy 10 nap múlva meg kell ismételni. Kérdés, hogy kibírja-e a kezelést, minél hamarabb kezelni kellene. Ezek az élősködők okozzák a korpás felszínt, egyszerűen elhal és leválik a bőr felső része, ami nagyon fájdalmas szegénynek. Az injekciós kezelés mellett a sebet is kezelni kell: langyos betadinos vízzel le kellene öblíteni naponta kétszer, megtörölni óvatosan, és valami enyhítő krémmel pl. Bepanthennel vagy körömvirág krémmel vékonyan bekenni.
Érdemes lenne egy röntgenvizsgálatot csináltatni., ha a köhögés hosszabb ideig fennáll. A gyakori köhögés hátterében szívbetegség is állhat, ezt hozzáértő állatorvos szív ultrahangos vizsgálattal tudja diagnosztizálni.
Sejtésem szerint az állatorvos kollégák csak ránézés alapján mondtak véleményt a megnagyobbodott heréről. Ezt én egy megalapozott diagnózis, vagy vélemény felállításához kevésnek érzem, mert kívülről nem lehet belelátni a herébe. Ehhez kellene valami objektív vizsgálat, pl. ultrahangos vizsgálat. Ezzel pl. jól lehetne látni, ha folyadékkal telt üreg lenne benne, vagy pl. a környezeténél sűrűbb szövetrész. Az esetleges ivartalanítás viszont ettől teljesen függetlenül is ajánlható, ha van erre hajlandóságuk, akár teljesen normális herék esetén is javasolnám.
Tisztelt Kérdező! A megadott információ igen kevés. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutatni állatorvosnak. Arról sem ír, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított, mennyi idős, oltott-e stb. Irány az állatorvos!