1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Az utazás stressz a kutyának, nem kizárt, hogy rohama is lehet. Egyébként nem tilos az utaztatása, de ha nem viheti az utastérbe, nagyobb a stressz és a kockázat. A poggyásztérben zaj van és hideg. Ilyen ritka rohamoknál nem gyógyszerezzük a kutyákat, de az utazás előtt mindenképpen ajánlott enyhe nyugtató. Kérje az állatorvosától a kutyáknak készült gyógyszereket!
??? és ha péntek 13-ra esik? Hmmm??? :D Ez természetesen nem igaz. :)
A legfontosabb tanácsom, hogy azt az állatorvost kérdezze meg erről, aki operálta. A légcsőtubus okozhat nyálkahártya sérüléseket, ezek általában gyorsan és jól gyógyulnak.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!
Kedves Brigitta! Laboratóriumi vizsgálatok nélkül lehetetlen megmondani az okot. Kérem vigye el állatorvosához, aki minden bizonnyal részletes bélsár és vérvizsgálatokat fog kérni. Abból majd kiderül mi az oka és mivel kell kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc