1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Nem feltétlen állatorvosi (de azért megmutathatja másik kollegának is) kezelést igényel, ez inkább pszichés probléma. Meg lehet próbálni a gyógyszeres (nyugtató, gyógynövényes stb.) terápiát, de inkább viselkedéssel foglalkozó állatorvost, szakembert javasolnék.
Kedves Fanni! Ha nem szeretne újabb almot, akkor érdemes lenne ivartalanítani. A kölykök halálának sokféle oka lehetett, amit nagy eséllyel kórbonctani vizsgálattal lehetett volna megállapítani... Elképzelhető az is, amit említett, hogy nem/kevés volt a teje...
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Macskáknál - és mint minden más állat esetében - a hasmenés kezelésének legfontosabb lépése a tüneti okok megszüntetése. A hasmenés kiváltó oka többféle lehet: bakteriális fertőzés, emésztési zavar, a vastagbél irritációja, ételallergia stb. Ha nem baktériumok okozzák a tüneteket, akkor a helyes bélműködés akár már speciális diéta és széntabletta alkalmazása mellett is helyreáll. A hasmenés okát célszerű minél hamarabb kideríteni (ebben állatorvos segít), mert elhúzódó esetben a folyadékveszteség miatt akár komolyabb következmények is felléphetnek.