1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Kedves Edit! Jó lenne megmutatni az állatorvosának. Biztos tud adni rá valami hatásos kezelést. A Babesia vakcina egyébként nem ad 100%-os védelmet. Üdvözlettel Dr. Szaiszló Ferenc
Kedves Zizi! Ennek hátterében többféle probléma is meghúzódhat (férgesség, táplálék nem megfelelő kalória tartalma, hasnyálmirigy alulműködése miatt kialakuló emésztőenzim hiány, egyéb egészségügyi okok stb.), amelyre kizárólagosan egy alapos állatorvosi ellenőrzés tud fényt deríteni. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg kutyáját szakembernek, aki a vizsgálat(ok) után sokkal pontosabb tájékoztatást tud adni!
A történet nem túl szívderítő, de sokat sajnos nem lehet hozzátenni. Az állatorvos kollégával értek egyet, erősen kétséges, hogy lesz-e ebből még valaha rendes cicaláb? Nem lehetetlen, de nem is lesz egyszerű! Mást nem lehet tenni, kezelni kell, hátha lesz javulás. Ha nem, akkor majd lehet gondolkodni, hogy mi történjen....
Azt kérdezi a kedves kérdező, hogy mit javasolok. Nos, csak egyetlen dolgot: mielőbb vigye el állatorvoshoz a kutyáját!
A tünetek alapján - első körben - emésztési (gyomor) problémára gondolnék, úgyhogy egy nyelőcső-gyomor kontrasztos-kiürüléses vizsgálatot javasolnék (amit persze egy hasi ultrahangos és laborvizsgálat megelőzne, kizárva az egyéb belgyógyászati hátteret...). Ennek ismeretében lehet, hogy gyomor endoszkópos vizsgálatra is szükség lesz...