1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
A tengerimalac 9-12 hetes korában válik ivaréretté és kb. 60-72 nap a vemhességi ideje. A tengerimalacod 3 hónaposan már ivarérett volt, amikor megkaptad. Ha vemhesen kaptad, akkor a napokban kellene szülnie, ha nálad lett vemhes (feltételezve, hogy fiú tengerimalacaid is vannak), akkor csak állatorvosi vizsgálat után lehet megjósolni a szülés várható idejét. Mindenképpen vidd el állatorvosodhoz, ő megállapítja, hogy tényleg vemhes-e.
Vörösfejű ékszerteknősről én még nem hallottam, de lehet, hogy a vörösFÜLŰ ékszerteknősre irányul a kérdés?? Ha igen, úgy ez az egyik leggyakrabban előforduló, fogságban tartott teknősfajta Magyarországon. Külsőre talán nem is kell bemutatnom, mivel szinte már mindenki látott ilyen fajta teknőst. Az állatkereskedésekben "ékszerteknősként" kapható szinte mindenhol. A vörösfülű ékszerteknősök USA dél-keleti részein elterjedtek, de előfordulnak még Dél-Amerikában is. Ha valaki éppen Amerikában jár és nincs jobb dolga, akkor Texas, Új-Mexikó, Oklahoma, Kansas, Indiana, Kentucky és Alabama államokban tudja a legnagyobb eséllyel természetes környezetben megfigyelni ezeket az érdekes állatkákat. Elsősorban a nyugodt vizeket szeretik; patakocskákban, kisebb folyókban, mocsaras területeken, de tavakban is nagyon jól érzik magukat. Természetes körülmények között nagyon sokat napoznak a parton (erre a lakóhelyének a kialakításánál is nagyon érdemes odafigyelni), mivel hüllő révén hidegvérű állat. A hőmérséklet nagyobb ingadozására érzékeny (főleg fiatal korában), azonban 10 és 37 °C között még megél.
A tűzhasú gőték eredeti élőhelye Ázsia magashegységeinek patakjaiban található. Ezért nem szeretik a meleg vizet, optimális számukra a 18-24 °C-os vízhőmérséklet. A gőték kizárólag élőeleséget fogyasztanak, mindig annyi szúnyoglárvát célszerű nekik adni, amenyit azonnal elfogyasztanak.
A mérgező növényt el kellene távolítani, nehogy Mürmüle tényleg megbetegedjen tőle. A füvet nem minden macsek eszi meg, de érdemes elé tenni, hátha egyszer csak szükségét érzi majd belekóstolni. Javasolnám még, hogy adjanak neki macskáknak való multivitamin tablettát, ez enyhítheti a növényevési kedvét.
A hirtelen tápváltástól mindig tartózkodni kell, ugyanis az állat emésztőrendszere hozzászokik egy idő után az adott táphoz. Ha ezt hirtelen elhagyjuk és új összetételû eledelt adunk, akkor ehhez nem tud hirtelen alkalmazkodni a malac bél- és emésztőrendszere és hasmenés illetve egyéb betegségek kiváltója lehet. Tehát tápváltás csak fokozatosan! A malacok egyébként nagyon szeretnek elbújdosni, ez biztonságot nyújt számukra. Sok szoktatással, szeretettel elérhető, hogy bizalommal kijöjjön, mikor lát/hall minket.