1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Igen. Gyakran erősebben hegesednek egyes sebek. Később elsimulnak.
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.
Az állatorvos valószínűleg tekintettel volt a koca állapotára, olyan szert használt ami nem szokott gondot okozni
Kedves Gazdi! Nagyon sajnálom, ami a kutyussal történt! Őszinte részvétem! Abban Önnek teljesen igaza van, hogy így még találgatni is nagyon nehéz. A legpontosabb választ a kérdésére természetesen a boncolás adta volna. A legkézenfekvőbb válasz a nagy meleg okozta hőguta lenne ... Lehet-e tudni, hogy a garázsban, ahol ő akkor tartózkodott egész nap, mennyi volt a legmagasabb hőmérséklet? De, persze még számtalan más ok is állhat a háttérben! Érdemes lenne / lett volna valamelyik állatkórházba bevinni, és kérni egy teljes körű boncolást, - függetlenül a szabadságon lévő kollégától ... Sajnálom, hogy így nem tudok többet segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos A kutyák és a hőguta