1421. Nemzetközi Kutyakiállítás Budapesten (2010)
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Karácsonykor sokan fogadnak örökbe kutyát, vagy ajándékozzák meg szeretteiket egy menhelyről befogadott ebbel. Mielőtt azonban döntést hoznál, figyelembe kell venned néhány fontos tényezőt.
Az idén Télapóval Csengősüveg, Scooby Doo vagy Rin-Tin-Tin is megérkezik hozzád. A Karácsony rengeteg meglepetést tartogat számodra. Nem kell félni: a Télapó is napirenden van a legújabb rajzfilmekkel kapcsolatban, hiszen ő is, akárcsak a jó bor, évről évre jobb lesz.
Mindenki, aki kutyát tart, tudja, hogy milyen különleges a kutya-ember kapcsolat. A kötődés az ember és legjobb barátja között eltéphetetlen. Minden gazdi imádja a kutyákkal kapcsolatos meglepetéseket, ajándékokat. Ezt a cikket útmutatónak szánnám, hogy megtaláld a megfelelő ajándékot egy kutyatartó számára.
Nem biztos, hogy emiatt nagyon aggódniuk kell, a fiatal állatok egyes egyedeinek elég élénk az anyagcseréje, és sokat esznek mégsem híznak el. A soványság hátterében azonban állhatnak betegségek, szervi működészavarok, így a legjobb az lenne, ha elvinnék állatorvoshoz és kérnének egy nagyon alapos kivizsgálást. Csak így derülhet ki ugyanis az, hogy egyébként egészéges-e, vagy tényleg van oka is annak, hogy nem hízik.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását! Az ivartalanítást is csak javasolni tudom!
Kedves György József! A leírása alapján biztosan ki tudom zárni, hogy a hidegről melegbe érve izomgörcsöt kaphatott a kutyusa, mert az nem okoz összeesést és rángógörcsöket. Vannak olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek nagyon rövid ideig tartanak, és a roham végeztével semmilyen más egyéb tünet nem jelentkezik, vagyis nagyon gyorsan képes regenerálódni a rohamzajlást követően az agy. Mivel rendkívül szegényes a tünettan, amit leírt, így nem tudom behatárolni a roham típusát (több százféle rohamtípus létezik), valamint azt sem tudom, hogy mennyi idős a kutyus, és hogy volt-e már az életében bármikor hasonló jellegű epizód. Talán segítséget tud nyújtani a honlapomon lévő videótár (www.kutyaepilepszia.hu) megnézése. Ha ismerős rohamtünetet lát valamelyik videón, akkor az azonnali epileptológiai kivizsgálás és tartós gyógyszerbeállítás szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal.
Nem túl jó minőségű a kép, de talán Pappilon vagy Phalene, bár nem vagyok biztos benne, hogy teljesen fajtatiszta a kutyus. papillon phalene