1421. Hüllő kisokos: gekkó a terráriumban
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
Cicusunk legalább 100 féle hangjelzést ismer, és ezen kívül még a viselkedésével is képes pontosan a tudtunkra adni az igényeit. Sokat segít nekünk, ha megismerjük a hangjelzéseit és a testbeszédét, hogy mikor miért nyávog, vagy esetleg csipog!
Felkészítjük az avatatlanokat: a vadászgörény sétáltatása csak távolról emlékeztet a kutyáéra. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Mindenekelőtt az új helyen lévő macskákat kell kikezelni a betegségekből. Az új helyet minden egyes macska másként fogadja majd. Sok-sok türelemre (és időre) lesz szükség. Eleinte zárva (házban) kell majd tartani őket (heteket jelenthet). Ha a házat elfogadják, belakják (otthonosan mozognak), akkor jöhet a kiszoktatás (nyitott ajtó). A bemenekülés lehetőségét (és a felügyeletet) eleinte biztosítani kell. Feltétlenül érdemes lesz az új hely állatorvosával felvenni a kapcsolatot.
Kedves Gazdi! Kutyusának kistestű kutyának való kölyök tápot 1 éves koráig kell ennie, majd 1 éves korban lehet váltani felnőtt, kistestű kutyának való tápra. Feltehetően nőstény kutyáról beszélünk, ezért akár már most, de mindenképp az első tüzelés előtt, kb 6 hónapos korában ajánlanám az ivartalanítást, ugyanis a nem ivartalanított kutyákban sokkal gyakoribb az emlődaganat, álvemhesség, gennyméhűség kialakulásának az esélye. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Ha nem akarnak utódokat és végleges megoldást szeretnének akkor az ivartalanítást javaslom. Átmeneti megoldásként a tüzelést gátló injekció is megoldást jelent.
A műtét technikailag megoldható, de elvégezni mégsem szabad. Ennek oka, hogy a probléma öröklődő, és ezért ezeket a kutyákat a tenyésztésből ki kell zárni. Ha műtéttel az elváltozást korrigáljuk, a kutya kiállításon esetleg jól szerepel, tenyészállat lesz belőle, és a kölykeinek örökíti a rejtett heréjűségre való hajlamot. Aki ilyen műtétet végez hazánkban, az állatorvosi etikai vétséget követ el, és az új állatvédelmi törvény alapján talán még törvényt is sért. Szintén törvényt sért az, aki ilyen kutyát tenyésztésbe vesz. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Sajnos ez egy olyan probléma, aminek ritkán van jó és tartós megoldása. A legyek alapvetően a sebekből szivárgó váladékra jönnek (ezt már kilométerekről megérzik), de aztán már saját maguk is újabb sebeket ejtenek, ez viszont további legyeket vonz oda. Csodaszerek nincsenek! Állatpatikákban többféle szer kapható (pl. a Federol olaj), de azt, hogy az adott állatban melyik lesz hatékony, előre nem igen lehet megjósolni. Meg lehet próbálkozni a Kubatol spray-el is, ezt a legyek nagyon nem szeretik, de ez sem minden állatnál válik be. Fontos a környezetben is a legyek ritkítása (pl. hatásos légycsapdákkal, légyfogókkal), mert minél több legyet fog meg a csapda a kutyakörül, annál kevesebb tudja a fülét csípni. Ma már kaphatók olyan élősködők elleni cseppek is, amelyeknek elvileg riasztó hatása is van az állaton, esetleg ezt is ki lehet próbálni, bár sokat nem szabad várni (de egy próbát megér).