1421. Nemzetközi Kutyakiállítás Budapesten (2010)
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Karácsonykor sokan fogadnak örökbe kutyát, vagy ajándékozzák meg szeretteiket egy menhelyről befogadott ebbel. Mielőtt azonban döntést hoznál, figyelembe kell venned néhány fontos tényezőt.
Az idén Télapóval Csengősüveg, Scooby Doo vagy Rin-Tin-Tin is megérkezik hozzád. A Karácsony rengeteg meglepetést tartogat számodra. Nem kell félni: a Télapó is napirenden van a legújabb rajzfilmekkel kapcsolatban, hiszen ő is, akárcsak a jó bor, évről évre jobb lesz.
Mindenki, aki kutyát tart, tudja, hogy milyen különleges a kutya-ember kapcsolat. A kötődés az ember és legjobb barátja között eltéphetetlen. Minden gazdi imádja a kutyákkal kapcsolatos meglepetéseket, ajándékokat. Ezt a cikket útmutatónak szánnám, hogy megtaláld a megfelelő ajándékot egy kutyatartó számára.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves Alexandra! Egy műtét előtti vérvizsgálat mindenképpen csökkenti az altatási kockázatot. Ez a sétálás közbeni orraesés nehezen értelmezhető számomra pláne hogy nem tudni hogy ez egyszeri, többszöri vagy állandó zavar-e? Olvass tovább! Mennyibe kerül az ivartalanítás 2020-ban?
Kedves Gazdi! Első kérdésem az lenne, hogy a kan kutya megfelelően szocializált-e? Tehát, más kutyákkal megfelelő-e a kapcsolata, nem támadja őket, stb. Ha van ilyen probléma én nem új kutyát hoznék, hanem a jelenlegivel kezelném a problémát először. Azt, hogy egy kutya domináns nem a neme dönti el, az én szuka kutyám pl jóval dominánsabb más kutyáknál (pedig kistestű) illetve nem szabad keverni az agresszió és a dominancia fogalmát, mert az utobbi egy hasznos tulajdonság szemben az elöbbivel. A gazdának nem falkavezérnek kell lennie, hanem egy erős és következetes vezetőnek, aki képes kontrollálni a kutyáit. Erre vannak módszere, és pont ezeket oktatják a jobb kutyasulikban, tehát a kan kutyával valószinüleg ilyen suliba kellene elmenni. A kan kutyák nem mindig veszik figyelembe, hogy egy kölyök milyen nemű, főleg ha rosszul szocializáltak, ilyenkor várható "durvább konfliktus" is, ami akár a kölyökkutya súlyos sérülésével is járhat. Én az ön helyében a fentiek alapján átértékelném a helyzetet, és elöbb a kan kutya dolgát rendezném, és csak aztán vállalnék be másik kutyát. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?