1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Sajnos a rövidítés jelen esetben értelmezhetetlenné tette a kérdést. A kálcium-oxalátról tudom, hogy az mi, de a "dihidr." -t nem értem. Így válaszolni sem lehet a kérdésre, Javaslom ismételje meg a kérdést úgyí, hogy leírja, milyen tünetei, panaszai vannak (voltak) a kutyájának, mit kellene megelőzni a jövőben?
Nem hiszem hogy magától (kutyanyál, ön) meggyógyulna. Külföldön is vannak állatorvosok, vigye el oda. Üdv
Kedves Erika! Idős kutyákat évente többször is érdemes megmutatni állatorvosnak, Ön azt írja, hogy kutyusa 2 éve volt utoljóra vizsgálaton. Így még mielőtt én bármit is írhatnénk látatlanban, mindenképpen azt javaslom, hogy mutassa meg kutyáját kezelő állatorvosának. Egyébként ha a kutyus, eszik, iszik, jól van és játékos, akkor egyáltalán nem indokolt az eutanázia. Ők nem olanok mint az emberek, megszokják a hiányosságaikat és nem zavarja ez mindennapjukat.
Az 1 hónapos kiskutya, még nagyon kicsi, akárcsak egy csecsemő, a testi szükségleteire koncentrál: eszik, iszik, alszik, űrit és társaival játszik. 8 hetes korában szokás elválasztani anyjától és akkor lehet elkezdeni játszani is vele.
Sok macskatartó értetlenül áll a "rejtély" előtt: hogyan lehetséges, hogy a gyomrára rendkívül kényes, válogatós, még a legdrágább macskatápok között is turkáló cicus arra vetemedik, hogy füvet, vagy más növényt legeljen a kertben vagy a teraszon? választ a cikkben talál >>