1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, hogy produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, hogy vigye állatorvoshoz.
A hír némi finomításra szorul.ugyanis a Pseudomonas aeruginosa egy baktérium,amely megfelelő antibiotikum hatására elpusztul. Feltehetően a baktérium kimutatása valamely bakteriológiai laborban történt és ugyanitt a baktérium ellen hatásos antibiotikumokat is meg tudják nevezni.No azzal az antibiotikummal kell elpusztítani a baktériumokat és akkor az általuk fenntartott gyulladás is megszűnik.
A fürtös széklet, az a vitaminbélsár, ez teljesen természetes. Most ebben az időben, közeleg a tavasz- a nappalok hosszabbak- a nyuszik is változnak, mint minden más háziállat is. A szőr is ezért lesz már hiányos, mert a folyamatos vedlés jobban látszik- ez különösen, oroszlánoknál és rexeknél tapasztalható. Ha jókedvű a nyuszi, eszik azért, iszik, van széklet és vizelet, akkor nincs gond.:)
Kedves Gazdi! No igen, nagyon sok "szaporító" állítja ezt a kutyáról, hogy volt féregtelenítve... az igazi tenyésztő igazolást ad, átadja a listát, hogy mikor volt a féregtelenítés pontosan és melyik oltás következik. NEm történt nagy baj, ha már elkezdték a féregtelenítést és az oltások beadását.Ha betartották az alapvető higiéniás szabályokat, nem kaphatták el a kutyustól. DE Különösen fontos ismernie minden gazdinak, hogy a féregtelenítő tabletták csak a kifejlett férgekre hatnak, a peték, féreglárvák sajnos zavartalanul élhetnek tovább a kutyusokban. Ez elsősorban azt jelenti, hogy legalább három havonta mindenképpen meg kell ismételni a féregtelenítést, hogy az időközben újra kifejlődött élősködőktől ismét megszabadítsuk kedvencünket - és elhárítsuk a gazdákra leselkedő veszélyeket is. Sokan kérdezik, hogy mikor lehet először utcára vinni a kiskutyát, így erről már írtunk cikket, olvassák el >>