1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Kedves Gazdi! A malacok szállításához ún. 8/A-s állatorvosi egészségügyi igazolással lehet szállítani, amit állatorvostól kérhető általában 72 órára. Külön oltás, kezelés nem kell. A kocsiutat kibírják, ha megfelelő a hőmérséklet és van enni innivalójuk. Először is lédús zöldségek kellenének az útra pl. uborka, paprika, alma, mert vannak olyan malackák, akik mozgó autóban nem használják az itatót. Bő széna is kellene, hogy bele tudjanak bújni, ez növeli a biztonságérzetüket. Hordozóból egy nagyobb, mondjuk macskahordozó is elég, mert szeretnek homályban utazni, és úgyis összebújnak. A ketrec területét valószínűleg nem használnák, de ketrecben is utazhatnak, ha le van takarva. Fűtetlen autóban 8 órát nem bírnak ki, de ha be lenne nekik téve melegítő párna, vagy egy 2l-es palack forró vízzel feltöltve, ruhába becsavarva, a helyük törülközővel letakarva, az több óráig melegíti a helyüket és nem fognak megfázni. Ha a pihenők alatt rájuk nézel és megsimogatod őket, az megnyugtatja őket kicsit, és pihenők alatt bátrabban szoktak enni, inni.
Nagy valószínűséggel az ivarérettségből eredően kezdtek el a macskák egymással szemben konkurencia harcokat. Ivartalanítás lehet a végső megoldás !!!
Mégiscsak el kellene vinni állatorvoshoz. Egy népi gyógymód, dr. Keleti Zoltán ajánlásával: A nagy bőrhiányos területeket kristálycukorral szórják be, rendszeres kötözés mellett. Ha csak bőrhiány alakult ki, és nincs a farok eltörve, lehet, hogy segít. Törés esetén szinte biztos, hogy a farok elhal és leesik, de ez a jobbik változat, ugyanis súlyos gerincvelő gyulladás és következményes bénulás is kialakulhat. Vagyis jogos a kolléga megállapítása, hogy irány az állatorvos! De ha még sem, akkor az alábbiak megfontolandók: Irányelvek a kristálycukor alkalmazásában 1. Sebtisztogatás Autóbaleset után, amikor a végtagokról a bőr lehorzsolódott és igen erősen szennyezett, akkor csak bőséges mennyiségű csapvízzel mossuk meg a végtagot és nem távolítjuk el műtétileg az elhalt, vagy elroncsolódott szöveteket. A cukor fogja ezt elvégezni. Nem autóbaleset, vagy kevéssé szennyezett sebek esetén a hagyományos sebtisztogatást és öblítést végezzük el (sterile fiziológiás oldattal, ha van), a nagyobb, elroncsolódott szöveteket műtétileg eltávolítjuk, mielőtt a cukrot a seben és a sebben alkalmaznánk. 2. A kristálycukor alkalmazása A kristálycukrot olyan bőséges mennyiségben kell alkalmazni (a sebre és a sebbe önteni), hogy a seb teljes üregét kitöltse és legalább 1cm vastagságban legyen a seb felületén is. Azért kell nagy mennyiségű cukrot alkalmazni, mert a cukor által létrehozott magas vízelszívó hatás csak így tartható fenn és a baktericid hatás csak így érhető el. 3. A kötés felhelyezése Lehetőleg steril gézzel vagy bármilyen steril, nagy felszívó hatással rendelkező kötöző anyaggal fedjük le a sebet, ez lesz az első réteg. Ez legyen egy olyan vastag réteg, hogy a sebből szivárgó cukros váladékot képes legyen felszívni. 4. Kötéscsere és annak gyakorisága Az első napon a kötést kétszer kell cserélni, kivéve a végtagokon, ahol naponta egyszer is elég cserélni. A második naptól fogva naponta csak egyszer kell cserélni a kötést. Ha a kötéscsere alkalmával nem feloldódott cukor van, akkor a kötéscsere gyakorisága csökkenthető. Minden kötéscsere alkalmával a sebet nem steril fiziológiás oldattal, hanem testhőmérsékletű, egyszerű csapvízzel öblítsük ki, lapogassuk a sebet szárazra és aztán ismét öntsük tele a sebet és a seb felületét kristálycukorral, legalább 1 cm vastagságban. Kevéssé fertőzött sebek 2-4 nap alatt válnak “tisztává”, erősen fertőzött sebek 5-7 napi cukor kezelés után tisztulnak ki, amikor egészséges, egészen finom granulációs szövet képződik a seb felületén. Fájdalomcsillapítás általában csak az első 1-2 nap alkalmával szükséges, de a legtöbb esetben a cukor fájdalomcsillapító hatása miatt ez sem szükséges. Amikor elroncsolódott szövetekről van szó, akkor kb.2 nap után megkezdődik az egészséges és az elhalt szövetek elhatárolódása. Ekkor az így beazonosított elhalt szövetek szikével vagy ollóval eltávolíthatóak, a legtöbbször mindenféle érzéstelenítés nélkül. A cukorterápia hossza a seb nagyságától függ. Forrás: www.airportanimalemergicenter.com
Kedves Nóra! A csipásodás gyulladásos folyamatra utal,a szem nagyon érzékeny,tehát nehogy maradandó károsodása legyen,forduljon állatorvosához. dr.Puskás Gábor
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Az alsó húgyúti problámát is érdemes megvizsgáltatni orvosával.