1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Kedves gazdi, Valószínűleg egy gennyes tályog keletkezett a cica nyakbőre alatt, fusson el a cicával az állatorvosához!
Kedves Mónika! A rendellenes testtartás egy idegrendszeri tünet, aminek sok oka lehet. Feltétlen meg kellene mutatni állatorvosnak a cicát!
Kedves Eszti! Elképzelhető, hogy gombás bőrfertőzése van. Meg kellene mutatni az állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A mozgáskoordinációs zavarok utalhatnak komoly betegségre, nem szabad az idős korra fogni, ráadásul idős malacnak 5 éves kortól mondjuk a malackákat. Javasolt lenne minél hamarabb, lehetőleg 1 napon belül elvinni állatorvoshoz! Tapasztalataim szerint, ha a hátsó rész erőtlen, nehezen használja, lóg a lába, néha tud menni, nagyon sokat fekszik, komoly kalciumhiány tünete is lehet. Ilyenkor érzékenyebb a simogatásra, szívesebben berreg, de ez nam az öröm miatt van, hanem deréktól lefelé érzékenyebb szintén a kalciumhiány miatt. Ha ez a helyzet, leghatásosabb állatorvostól kalcium injekciót kérni, és utána otthon biztosítani a kalcium ellátást. Ha semmiképp nincs hetőség állatorvoshoz vinni, kalciumos emberi vitaminkészítményt pl. pezsgőtabletta 1/10-ét 1-2 ml vízben feloldani, és patikában kapható 2 ml-s fecskendővel szájon át beadni. Naponta egyszer 5-6 napig. De szájon át a vitaminok kevésbé hatékonyak, nem biztos, hogy ez önmagában elég. A kalcumhiány hosszú idő alatt alakul ki, ezért ha meggyógyul a malacka, érdemes lenne lucernás malacfalatkákat venni (a lucerna jó kalcuimforrás) pl. Vitakraft Nibble Rings karika vagy egyéb, és naponta 4-5 karikát bevezetni a táp mellé az étrendjébe. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Üdvözlöm, Ékszerteknősökben ritkák a férgek, és általában nem színesek... szerintem ez inkább valamilyen vizi lárvája egy rovarnak... Szerintem emiatt nem kell izgulni... Üdv-Éva