1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viaszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban. A költésről és az odúról itt olvashat >>
Az állatorvosok alopeciának mondják. Nem a természetes vedlési folyamatról van szó, hanem olyan állapotról, amikor foltokban hullik a cica bundája. Önmagában is kezelést igénylő betegség, de bolhafertőzés, stressz, allergia vagy alultápláltság jele is lehet. BolhaTalán a vérszívók gondolatára is kiráz a hideg, de ki kell ábrándítanunk: rendkívül gyakori jelenségről van szó. Könnyen észreveheted őket vagy ürüléküket a bőr mentén. Jellegzetes tünet a sebesre vakarás és a faroktövi szőrritkulás. Az állat kezelése mellett elengedhetetlen a lakás bolhamentesítése is a megfelelő készítmények használatával. Nagyon fontos, hogy amennyiben bőrtüneteket észlelsz a macskádnál, semmiképpen se házi módszerekkel akard meggyógyítani, hiszen szakértő segítségre van szükség. Irány a doki!
A szem nagyon fontos érzékszerv, ezért különösen kell rá figyelni.Az egészséges szem csillogó, a harmadik szemhártya nem fordul be vagy kifelé, a szempillák nem fordulnak be.A macska szeme sok külső veszélynek is ki van téve, pl. ha menekül egy sűrű, szúrós bozótban…, ilyenkor akár maradandó sérülései is lehetnek a cicának.Ha valamilyen „idegen test” belemegy a szembe, az gyulladáshoz vezethet. A legjobb, ha gyorsan állatorvoshoz viszi a cicát!
Az ultrahangos vizsgálaton kívül szükség lenne egy vérlabor vizsgáltra, amiből lehet látni a szervek funkcióját is. Ha kezelésre szorul, akkor biztos, hogy infúziót stb. is kapnia kellene, úgyhogy szerintem kérje ki más kollega véleményét is ezügyben...
A hullámos papagáj tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. Hullámos papagáj tartása >>